November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Gdy posiadamy samochód na gwarancji nie chcemy robić nic na swoją rękę, bo nie chcemy tej gwarancji utracić. W związku, z czym gnamy z każdym problemem do autoryzowanego serwisu. Na szczęście są różnego typu opcje, które dają możliwość na modyfikacje w naszym aucie, bez utraty gwarancji.

Tył białego auta

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że kupując auto wybieramy model, który zdaje się dla nas idealny, ale jest to najczęściej powiązane z ceną. Potem okazuje się, że wolelibyśmy mieć trochę więcej mocy lub podregulować jakąś inną funkcję naszego auta. W odpowiedzi m.in. na chęć polepszyć moc silnika powstała opcja zwana chip tuning. Dzięki technice chip tuning da się elektronicznie zmienić parametry silnika, np. chip ford focus 1.6 tdci.

Jak zmniejszyć ilość zużywanego paliwaW dzisiejszych czasach wszyscy chcą mieć super fantastyczny samochód, ale rzeczywistość jest taka, że nie wszystkich na niego stać. Ale: s-performance.pl znając naszą cudowną polską mentalność przysłowie „zastaw się, a postaw się” ma swoje odzwierciedlenie nawet w kwestii kupna auta. W związku z powyższym ludzie wybierają naprawdę porządne auta, ale kredyt ciągnie się za nimi bardzo długo. A jak wiemy na ratę trzeba mieć pieniądze zawsze. Ale (produkcja przyczep samochodowych – blyss.pl) nie zawsze mamy kasę na paliwo. Dla takich osób najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie chip

Srebrny samochód

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

tuning. Jeżeli chcemy, bez straty gwarancji na nasze auto, zmniejszyć ilość spalanego paliwa, to powinniśmy pomyśleć o technologii chip tuningu. Jest to elektroniczne naniesienie zmian, które pomagają w odpowiednim uregulowaniu spalania paliwa. Ale nie jest to opcja dla każdego, bo nie w każdym miejscu jest ona możliwa do zorganizowania. Nie każdy mechanik jest w stanie coś takiego zrobić.

Trzeba w tej kwestii korzystać z usług fachowców, których najlepiej wyszukać drogą internetową lub przez podpowiedź znajomych. Dla wielu chip tuning to polepszenie mocy silnika. Poza tym taki sposób na modyfikacje w samochodach uważany jest przez sporo osób za dostosowanie konkretnego auta pod jego kierowcę. I choć brzmi to ciekawie to koszt takiego tuningu nie jest mały. Tak, więc wybierając auto szukajmy takiego, który będzie odpowiadał swoimi parametrami do naszego sposobu jazdy. Jeśli chcemy tuningować nasze auto na wiele sposobów, to wybierzmy auto z drugiej ręki. Chyba, że rzeczywiście nas stać, to zamiast kupować samochód familijny postawmy na sportowe auto, żeby wszystko nam odpowiadało.

Bez kategorii