June 1, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Nadejście zimy dla licznych kierowców to prawdziwy koszmar. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi , a także kiepskiej przejrzystości powietrza. Niestety przeważnie nie uda nam się uniknąć kierowania pojazdu w zimie. Dlatego też winniśmy wiedzieć w co musimy się wyekwipować, aby jeździć bezpiecznie.

Z pewnością najważniejszą rzeczą są nowe opony zimowe, które wykonane są z kauczuku , a także krzemu. To zwłaszcza rozróżnia je od opon letnich. Dzięki użyciu kauczuku stają się one bardziej plastyczne, przez co przyczepność do podłoża jest o wiele lepsza. Ta cecha jest szczególnie relewantna, jeśli temperatura powietrza spada poniżej 0.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Następną niesamowicie znaczącą kwestią jest to, iż opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co prawdopodobnie może okazać się niezbędne na śliskiej nawierzchni. Wiadomo, że w okresie zimowym często pada śnieg i występuje duże zamglenie, przez co nie za każdym razem jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem coś ujrzeć. Zwykle się przydarza, iż piesi nadal nie ubierają odblasków, jakie czasami potrafią uratować życie. Nabywając nowe opony będziemy musieli zastanowić się po jakich drogach będziemy podróżować.

Jest to istotne, bowiem pewne opony są przeznaczone wyłącznie do jazdy po mieście, pozostałe z kolei na bardziej wymagające trasy – http://www.hurtopony.pl/. Wiadomo, że ulice w miasteczku są każdego dnia odśnieżane i nieczęsto się zdarza, abyśmy byli zmuszeni do jazdy po śniegu. Zupełnie inaczej ma się rzecz w małych, górskich miasteczkach, w jakich wielokrotnie to właściciele posiadłości muszą odśnieżać drogi koło swojego domku. Dlatego też stawiając na zakup nowych opon musimy rozważyć to, w jakim miejscu będziemy jeździć. Jeśli zastanawiasz się czy na pewno dobrze jest zmieniać opony, to musisz wiedzieć, iż różnią się one od letnich strukturą , a także budową bieżnika. http://www.hurtopony.pl/osobowe.html

Nie lekceważ bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, jakimi przeważnie są Twoje dzieciaki! Opony zimowe będą gwarancją większego bezpieczeństwa i wygody jazdy. Nigdy nie wiemy kiedy spadnie śnieg , a także jak sroga zima będzie tego roku. Podróż na oponach letnich po pokrytej lodem drodze może być katastrofalna w skutkach – miej to na uwadze.
Twój samochód