July 29, 2021

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
ciężarówka
Poduszki pneumatyczne będą bardzo trwałe. Kupując samochód, pragniemy żeby okazał się on bezpieczny, lecz też żeby proponował nam wysoki komfort jazdy. Przez to coraz częściej ludzie sprawdzają, czy w samochodach, które pragną nabyć montowane będą poduszki pneumatyczne.

Dzięki specjalnemu wykorzystaniu powietrza, poduszki pneumatyczne fantastycznie się ściskają i prostują w porze w której wjedziemy w jakąś koleinę, a to sprawia, że nie odczuwamy tak mocno wstrząsów, a sama podróż staje się wówczas dla nas bezpieczniejsza.

Znajdujące się w tym serwisie wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę ładowarka do samochodu, na której znajdziesz zbliżone tematy.

Co więcej takie poduszki są jeszcze skuteczniejsze niż zazwyczaj używane sprężyny, bo okazują się być w stanie przyjąć i zniwelować dużo większą ilość drgań.

Zawieszenia powietrzne robią się powoli standardem

ciężarówka
Autor: Pavel Kazachkov
Źródło: http://www.flickr.com

Może się wydać, że wymienienie sprężyn specjalnymi workami wypełnionymi powietrzem sprawi, że te będą się co chwilę niszczyły, a razem z nimi calutkie zawieszenie. Prędko mimo wszystko wyszło, że z jednej strony zawieszenia powietrzne są bardzo trwałe a dzięki temu mogą znieść znacznie więcej niż te wykorzystywane w samochodach do tej pory, a z drugiej strony wyszło, że dają one sporo większy komfort podróży.

To właśnie sprawiło, że obecnie to zawieszenie jest wykorzystywane już w większości pojazdów, szczególnie że przez nie podróżni nie odczuwają praktycznie żadnych wstrząsów w czasie jazdy i czują się tak jakby lecieli w powietrzu. W dodatku zawieszenie (zobacz także miech zawieszenia) to zapewnia nam niezmienny prześwit powietrza, bez względu na obciążenie, więc nie powinniśmy się obawiać, że podróż z wypełnionym bagażnikiem, będzie dla nas mniej przyjemna.

Takie rozwiązania zawsze się sprawdzą

Skoro takie rozwiązania świetnie się sprawdzają oraz powodują, że nawet podróż po niesamowicie dziurawych ulicach ma szansę okazać się przyjemną, to należy z nich korzystać. Zwłaszcza że montaż i późniejsza naprawa nie będą drogie, a takie zawieszenie okazuje się być w stanie wytrzymać dużo więcej, niż to, które zakładane było w pojazdach do tej pory.

Twój samochód