June 1, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Nabywając swój pierwszy samochód, młody kierowca decyduje się kupić samochód używany. Znakomita większość osób kupujących sugeruje się trzema rzeczami: rocznikiem, kilometrami na liczniku i marką. Ci ludzie, którzy chcą nabyć swoje pierwsze cztery kółka, zwykle mają pewną teorię i są uczuleni na co mają zwrócić szczególną uwagę, ale zdarza się, że w praktyce, czyli w kontakcie z potencjalnym sprzedawcą – nie bardzo sobie z tym radzą. Czy warto wybierać auto ze specjalistą?

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując dla siebie pierwszego auta, należy brać pod uwagę wiele kwestii – pierwsza – budżet, kolejna – będzie to samochód, na jakim tak naprawdę nauczymy się dobrze prowadzić. W takim układzie ani rocznik, ani marka nie będą mieć dla nabywcy większego znaczenia, tylko koszt i dostępność części (sklep z częściami do skuterów) itp. Pomyślmy, czego przede wszystkim oczekujemy od tych czterech kółek. Bezawaryjności? To na pewno. Ekonomicznych kosztów eksploatacji – również. Bywa, że usuwanie jakichś małych wad w psującym się samochodzie jest często o wiele tańsze, niż podstawowe czynności obsługowe lub usunięcie 1 usterki w samochodzie uważanym za pewniaka bezawaryjnego. Gdy mamy tę wiedzę, poszukiwanie i zakupy powinny nam pójść łatwiej. Jednak większość sprzedawców zrobi wszystko, by zareklamować swój samochód jako ekonomiczny, bezawaryjny i z małym przebiegiem, co nie zawsze jest zgodne z prawdą – -> zobacz szczegóły. Dlatego też na ustalone oglądanie samochodu dobrze jest zabrać fachowca – mechanika znającego się narzeczy. Jeśli nie mamy nikogo takiego wśród znajomych, serwisy samochodowe w Krakowie z pewnością przyjdą nam z pomocą. Mechanik samochodowy oceni ogólny stan auta, stan nadwozia, oceni karoserię, a sprawnym uchem wychwyci defekty podczas jazdy.

samochód w mieście

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli osoba sprzedająca jest na tyle uczciwa, że wskaże usterki albo nadające się do naprawy, fachowiec natychmiast podliczy koszty tych działań, a co za tym idzie będziemy wiedzieli, z jakimi naprawami i kosztami wiąże się ten zakup. Jeżeli będziemy zdecydowani na zakup, godne polecenia serwisy samochodowe w Krakowie (dowiedz się szczegółów) na poczekaniu dokonają bezpłatnego przeglądu i – jeśli trzeba, np. zalecą zmianę opon. Sprawdzony serwis samochodowy, którego zostaniemy klientami, poinformuje nas o zalecanym terminie kolejnej wizyty w serwisie i konieczności dokonania przeglądu.
Bez kategorii