March 30, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
By kupić jak najlepsze opony do naszego samochodu powinniśmy poznać nie tylko wyniki testów, ale też wiedzieć, w jakim miejscu kupić gumy, by zbytnio nie przepłacić. Wielu kierowców dla oszczędności wiosną nie wymienia opon na letnie, więc w ciągu całego roku jeździ na zimowych oponach. To nie jest za dobry pomysł, gdyż co prawda jest możliwe by jeździć na oponach zimowych w ciągu całego roku, ale większość z nich źle odprowadza wodę i posiada słabą przyczepność na wilgotnej nawierzchni.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeżeli w związku z tym ktoś nie posiadamy opon letnich albo też uniwersalnych na cały rok, trzeba je kupić, lecz za jak najlepszą cenę. Gdy nie stać nas na najlepszej klasy opony, to lepiej upewnić się, czy nie można by użyć do naszego samochodu opon w mniejszym rozmiarze. Czasem niewielka zmiana jednego parametru zmniejsza cenę opony aż o trzydzieści lub więcej procent. Tak jest bardzo często w przypadku rozmiarów, które są typowe dla bardziej wiekowych aut, których ogumienie było niegdyś normalne, zaś aktualnie stało się nietypowe. Jeśli mówimy o kosztach, to na pewno przewaga sklepów online nie jest aż tak znacząca jak dawniej. Co więcej, zdarza się, iż czasem sklepy oferują towar, jakie nie są już dostępne. Odnosi się to do dostawców, którzy nie gwarantują płatności on-line. Ma miejsce więc tego typu sytuacja, że klikamy na stronę oraz kupujemy opony, a po chwili dzwoni do nas sprzedawca i mówi, że takich opon już nie ma, lecz można kupić inne. Jeśli zaś chodzi o sklepy stacjonarne, to najczęściej od razu na miejscu można załatwić kwestię montażu, jak również można zostawić stare ogumienie. Rzeczywiście, oferta ogumienia prezentowana w sklepie jest niestety bardziej ograniczona niż ta spotyka w sklepach internetowych, przy tym potrzebny towar można zamówić oraz liczyć przy tym, na profesjonalną poradę sprzedawcy.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując nowe opony, czy to w warsztacie z ogumieniem czy internecie, na pewno natkniemy się na etykiety etykiety termiczne wrocław energetyczne. Podobne znajdujemy na różnego rodzaju sprzętach, przykładowo pralki czy lodówki. Takie informacje są obowiązkowe, zaś ich wzór taki sam i niezależny od producenta. Co należy jednak wiedzieć, to jak można porównać opony tylko na podstawie etykiet, to możemy kupić produkt niepozbawiony wad, gdyż etykiety czasami nie mówią całej prawy o oponach.

Bez kategorii