November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Auto to często nie tylko pojazd do przemieszczania się. Dla części ludzi auto jest ulubioną rzeczą. Wszyscy jednak chcemy, by wyglądało ono ładnie i czysto, nie tylko od zewnątrz, ale i wewnątrz. Pomocne w tym przedsięwzięciu mogą być dobrze dopasowane dywaniki samochodowe a także różnego typu maty.

dywaniki-samochodowe

Wielu z nas zastanawia się co roku, które dywaniki do auta są najlepsze. Każdy z nas ma swoje własne zdanie i preferencje w tym względzie, a i specyfikacje wszystkich osiągalnych dywaników nie są rozstrzygające. Przykładowo dywaniki gumowe uniwersalne, a więc dopasowane do wielu różnych modeli aut, są niezwykle łatwo osiągalne a dodatkowo są tanie. Guma jednocześnie lepiej ochrania przed wodą, szczególnie jesienią i zimą, kiedy na butach przynosimy sporo błota czy śniegu. Nie zapominajmy, że zaraz pod dywanikami, w tej części podwozia poukrywane są często elementy elektroniczne, które nie znoszą mieć styczności z wilgocią. Stąd dywaniki gumowe uniwersalne lepiej chronią w zimnych sezonach nasze auto. Możemy naturalnie kupić dywaniki gumowe właściwe dla naszego samochodu, ale jest to kosztowniejsze. Dywaniki welurowe wyglądają za to znacznie porządniej oraz ładniej, niż te z gumy. Osiągalne są również w różnorodnych gamach kolorystycznych, a to daje możliwość ich dobrania na przykład pod barwę obicia. Ich słabym punktem jest to, że wilgoć może przez nie przesiąknąć, więc trzeba je często suszyć. Nie ochronią również równie dobrze w sezonie deszczowym przestrzeni pod nimi. Powstał jednak kompromis, na przykład dywaniki welurowe Opel podbił warstwą gumy. Dzięki temu przyjmowana przez nie woda nie przedostaje się w leżące poniżej elementy auta. Jest to dobre połączenie praktyczności dywaników gumowych z ładnym wyglądem welurowych. Tego typu dywaniki welurowe Opel ma już w najtańszym wyposażeniu sprzedawanych samochodów a możliwe, że inni producenci samochodów będą stosować podobne.

Na ochronę zasługuje także bagażnik naszego auta. Oczywiście zależy także co chcielibyśmy nim przewozić. Godna polecenia jest mata do bagażnika , która szczelnie osłaniając oryginalny materiał, utrzyma środek samochodowego bagażnika w czystości. Istnieją maty z tworzyw nieprzemakających czy poprawiających przyleganie.

Jeśli przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie zajmująca, to dodatkowo sprawdź także pozostałe warte zapoznania się materiały.

Stosując tego typu matę, nie trzeba się zamartwiać o rozlany sok albo o przesuwanie się toreb z zakupami. Mata do bagażnika jest także przydatna, jeśli wozimy w bagażniku auta na przykład psa. Nie straszna nam wtedy psia sierść wbijająca się w chwytliwy materiał, którym zazwyczaj obite są bagażniki, ani możliwa choroba lokomocyjna psa.

Wybór takich dodatków do auta jest bardzo szeroki. Koszty też są różne. Jednak, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się schludnym, zadbanym samochodem, nie należy mieć wątpliwości, iż dywaniki i maty mata do bagażnika są czymś koniecznym.

Twój samochód