January 23, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Masz przed sobą nie lada wyzwanie. Jesteś zobowiązany zorganizować wycieczkę dla kilkunastu osób z twojej firmy. Nie wiesz, w co włożyć ręce jak sobie z tym poradzić. Myślisz, że chyba ci się nie uda, tyle bowiem przed tobą zadań do wykonania. I pomimo tego, że ogarnąłeś już większość z multum zadań nadal czeka cię najważniejsze – czym dojechać do celu? Do wyboru masz kilka opcji, z których najlepsza to zdecydowanie autobus. Omówmy jednak w skrócie także pozostałe możliwości.

autobus_wnetrze

Przypuśćmy, że jedziecie za granicę, do Portugali. Pierwszą myslą jaka pojawia się w głowie, jest samolot. Przecież Polacy od lat uwielbiają ten środek transportu. Decydują o tym z pewnością bardzo dobre ceny (czasami można przecież „upolować” niesamowicie tani bilet i polecieć za 20-30 złotych), jak i czas takiej podróży. Zamiast męcząc się innymi środkami transportu, samolot zrobi to szybko. Jednak jest to tylko pozorna szybkość, gdyż na lotnisku trzeba pojawić się znacznie wcześniej przed odlotem, nie spóźnic się na odprawę, po wylądowaniu oczekiwać na bagaż.

Sprawdź kolejne podobne bardzo przydatne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie Winiety Słowacja.

A lotniska w dodatku oddalone są od centrum, więc (w zależności od wielkości miasta, do którego lecimy) czeka nas długa podróż do celu. Ponadto, ciężko znaleźć wystarczającą ilość biletów na lot, który nas interesuje. Trzeba zarezerwować bilety zdecydowanie wcześniej, ale nie wiadomo czy cena będzie atrakcyjna.

Samochód także nie spełni naszych wymogów, przez zbyt duże koszty. Pociąg zaś wiąże się z stresującymi przesiadkami. Jeśli bowiem udajemy się zagranica to nie jesteśmy w stanie uniknąć tego rodzaju niedogodności. A zapanować nad całą grupą, która zapewne będzie chciała się wyszaleć (w końcu wyjazdy pracownicze to okazja także do zabawy) może być trudne.

Wobec tych „za” i „przeciw” najlepszą opcją pozostaje wynajem autobusów. Nie dość, że można „zaklepać” je na każdy dogodny dla nas termin, to i koszt będzie najniższy. Istnieją też zalety organizacyjne. Nie ma niewygodnych przesiadek, nie ma niepotrzebnych przestojów, cała grupa jest w jednym miejscu i wszyscy uczestnicy są w zasięgu wzroku. Dodatkowo, taki wynajęty autokar może zawieźć nas w każde miejsce, nie musi to być koniecznie duże miasto. Nie musi to być wynajem autobusów z Krakowa czy z Warszawy. nie (sprawdź naszą propozycję) trzeba jechać na daleko położone lotnisko, zamawiać przedziały w pociągu i później zastanawiać się, który jest nasz. Nie trzeba też brać samochodu i jechać całym peletonem. W autokarze nie dość, że podróż jest wygodna, to dodatkowo wszyscy uczestnicy, bezpiecznie dotrą do celu. Co najważniejsze, w tym samym czasie!
Autor –

Twój samochód