June 27, 2019

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
dodatki
Każdy właściciel samochodu chce, by jego auto było perfekcyjne pod każdym względem. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stał się chiptuning.

Chiptuning – (zobacz chiptuning) jest tanim sposobem na większą moc w dieslu.

dodatki
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby jednak marzenie o szybszym pojeździe nie zamieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy powinni pamiętać o pewnych regułach. Podniesienie mocy nie może być zbyt duże, transformacja oprogramowania powinna być wykonana przez profesjonalistę, a auto po przeróbce wymaga wyższej troski serwisowej. Jest to zabieg który polega na wykluczeniu ze sterownika jednostki napędowej fabrycznego projektu i zamienianie go oprogramowaniem dostarczonym przez tunera. Banalny zabieg jest o tyle efektywny, że umie całkowicie przekształcić charakterystykę rozwijania mocy, zagwarantować dużo wyższą siłę motoru i niekiedy zoptymalizować wyniki spalania.
bmw e39 tuning
Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo, że BMW to marka sama w sobie, właściciele często decydują się na ich przeróbkę. Dzięki niej powiększa się także bezpieczeństwo aktywne na drodze. BMW e39 tuning – (zobacz tuning bmw e39) polepsza moc, co niezwykle przydaje się przy wyprzedzaniu. Modyfikacje należy jednak przeprowadzać przemyślanie, nie narażając napędu na nadmierny trud.
Przeróbka powinna być wykonywana indywidualnie w zależności od aktualnej kondycji silnika, wytwarzanych parametrów, jego obecnego potencjału, jakości używanego paliwa, jak też specyficznych wymogów użytkownika.

W wypadku małej sprawności danej jednostki pędnej, czy mankamentów ukazanych w czasie dokładnej oceny obciążeniowej, należy to przywrócić do równowagi, by przystąpić do tuningu.
Twój samochód