April 15, 2021

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
dodatki
Każdy właściciel samochodu chce, by jego auto było perfekcyjne pod każdym względem. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stał się chiptuning.

Chiptuning – (zobacz chiptuning) jest tanim sposobem na większą moc w dieslu.
dodatki
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby jednak marzenie o szybszym pojeździe nie zamieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy powinni pamiętać o pewnych regułach. Podniesienie mocy nie może być zbyt duże, transformacja oprogramowania powinna być wykonana przez profesjonalistę, a auto po przeróbce wymaga wyższej troski serwisowej. Jest to zabieg który polega na wykluczeniu ze sterownika jednostki napędowej fabrycznego projektu i zamienianie go oprogramowaniem dostarczonym przez tunera.

Uważasz, że opisane informacje są warte zapamiętania? Świetnie, zatem z pewnością szczegóły tu akumulatory do ciężarówek opublikowane też Cię zaciekawią.

Banalny zabieg jest o tyle efektywny, że umie całkowicie przekształcić charakterystykę rozwijania mocy, zagwarantować dużo wyższą siłę motoru i niekiedy zoptymalizować wyniki spalania.

bmw e39 tuning
Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo, że BMW to marka sama w sobie, właściciele często decydują się na ich przeróbkę. Dzięki niej powiększa się także bezpieczeństwo aktywne na drodze. BMW e39 tuning – (zobacz tuning bmw e39) polepsza moc, co niezwykle przydaje się przy wyprzedzaniu.

Czyżby komentarze z www (https://ciche-auto.pl/baza-wiedzy/czeste-pytania/) były o tyle interesujące, że masz chęć stworzyć swój? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka pomoc.

Modyfikacje należy jednak przeprowadzać przemyślanie, nie narażając napędu na nadmierny trud.

Przeróbka powinna być wykonywana indywidualnie w zależności od aktualnej kondycji silnika, wytwarzanych parametrów, jego obecnego potencjału, jakości używanego paliwa, jak też specyficznych wymogów użytkownika.

W wypadku małej sprawności danej jednostki pędnej, czy mankamentów ukazanych w czasie dokładnej oceny obciążeniowej, należy to przywrócić do równowagi, by przystąpić do tuningu.
Twój samochód