October 5, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Cechą znamienną napędu wysokoprężnego jest procedura spalania który różni się od owej reakcji w silniku benzynowym. O ile w tym ostatnim zapłon mieszanki przebiega w wyniku iskry elektrycznej ze świecy zapłonowej, o tyle w silniku wysokoprężnym w pierwszej kolejności dochodzi do sprężenia powietrza do bardzo dużego ciśnienia. Świece żarowe w Fordzie Focus ogrzewają powietrze w komorze spalania do optymalnej temperatury w okresie od paru do kilkunastu sekund. O tym, że są w użyciu świadczy zapalona pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej. Włącza się, gdy przekręcamy kluczyk w stacyjce. Z uruchomieniem silnika należy zaczekać póki nie zgaśnie. W czasie jazdy świece żarowe nie pracują. Jeśli w trakcie jazdy zapali się kontrolka świec żarowych, potrzebna jest wizyta w warsztacie.

Auto z otwarta maską

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com
Nowocześniejsze i coraz to popularniejsze są świece żarowe ceramiczne – jak znaleźć dobre świece żarowe Ford Focus. Są one stworzone z odpornego na duże temperatury materiału ceramicznego, które grzeją się do należytej temperatury w ciągu wyłącznie jednej sekundy.

Czy po przeczytaniu tego zagadnienia masz wątpliwości? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz poznaj więcej informacji (http://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/skrzynie-biegow/) odnośnie prezentowanej tematyki.

Świece żarowe w Fordzie Mondeo pracują w ekstremalnych warunkach. Dotyczy to zwłaszcza zimowych pór roku. Świeca w zimnym silniku musi się w kilka chwil rozgrzać do temperatury 1000 stopni C, a potem jej fragment grzejny jest narażony na znaczną temperaturę powstałą w wyniku postępowania spalania. Kiedy eksploatator zgasi silnik, świeca znów ulega schłodzeniu. Dostęp do nich nie jest łatwy, wymiana albo naprawa nastręcza zastosowania specjalnych przyrządów. Żeby dostać się do świec żarowych, wypada z reguły rozmontować osłonę napędu. Do wkręcania świec służy specjalnie ukształtowany klucz dynamometryczny.

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Na wytrzymałość świec oddziaływanie ma stan techniczny silnika, jakość aplikowanego paliwa, oleju, a również sposób użytkowania auta. Jeśli wóz jeździ wyłącznie po mieście, świece żarowe do Forda Transit zdołają wyeksploatować się prędzej – warte zakupu świece żarowe ford mondeo mk3.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznaj ten link (http://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-rybnik) na opisany zagadnienie. Ukażemy Ci ciekawe informacje!

Wpływa na to obszerna liczba włączeń napędu, bowiem wtenczas świece są bardzo obciążone. Jeśli zepsuciu ulegnie jedna świeca żarowa, to wówczas najlepiej wymienić cały komplet. Zastosowanie świec żarowych minimalizuje emisję szkodliwych składników spalin podczas rozruchu zimnego silnika.

Twój samochód