July 29, 2021

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Sporty ekstremalne- motor
Przemieszczając się po drodze bardzo istotne jest bezpieczeństwo. To na nas leży powinność dopilnowania by nasz środek lokomocji nie spowodował zagrożenia na trasie. Z wielu powodów szczególnie zagrożeni są motocykliści.

stary motocykl
Autor: Yellow.Cat
Źródło: http://www.flickr.com
Stań się odpowiedzialnym kierowcą Wsiadając na motocykl, prócz umiejętności kierowania nim, należy uzbroić się w kilka koniecznych akcesoriów. Po pierwsze nie obejdzie się bez kupna kasku. Powinien być dobrze dobrany, w przeciwnym razie może pozbawić nas satysfakcji z jazdy. Jest to element niezbędny do spokojnej jazdy i może uratować życie – warto zatem wyłożyć na niego trochę funduszy. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie model ma wszystkie potrzebne certyfikaty. Następnie wyekwipuj się w właściwą odzież. W ofercie masz np. kombinezony jednoczęściowe. Decydując się na zestaw jednoczęściowy również podwyższasz swoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Aby być w pełni wyposażonym brakuje jeszcze specjalnych rękawic i obuwia. Koszty tych akcesoriów mogą być bardzo różnorodne, w zależności od producenta czy materiałów wykorzystanych przy produkcji.

Zadbaj o swój motocyklOdpowiednia konserwacja naszej maszyny bez wątpienia sie opłaci, przedłuży okres użytkowania i zagwarantuje nam podwyższone bezpieczeństwo. Opony motocyklowe (więcej tutaj) dobieramy między innymi do pory roku. Oznaczenia opon określają ich rozpiętość, profil a także średnicę poręczy.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, to odsyłam do tej strony (https://www.akumulator24.com.pl/prostowniki.html), ponieważ odnajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zaciekawią.

W takim wypadku ogumienie oznaczone ciągiem znaków 205/55R16 oznacza oponę, której średnica wynosi 205 mm, kolejnie mamy informację, że jej profil to 55% średnicy, a końcowe R16 wskazuje, że pasuje obręcz 16 calową. Jeżeli nie czujemy na siłach aby samodzielnie dopasować ogumienie do naszego pojazdu nie nie przejmuj się. Odpowiedni sklep z oponami wybierze za Ciebie, jeżeli wyrazisz taką prośbę. Opony należy zmieniać także wtedy, gdy nastąpi nadmierne starcie bieżnika – zgodnie z przepisami jest to głębokość 1,6 mm . W zimie gdy najukochańsze motocykle muszą udać się na zimowy sen również trzeba o nie prawidłowo zadbać. W szczególności kiedy pragniemy by na wiosnę odpalił bez najmniejszego problemu. By mieć przekonanie, że tak się stanie przekaż motocykl (kierunkowskazy led motocyklowe) w ręce serwisu właśnie jesienią. Prócz tego, że na wiosnę nie będziesz potrzebował się tym przejmować, dodatkowo zyskasz jeszcze atrakcyjniejszą cenę, np. zmiany oleju w silniku.

Twój samochód