January 23, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Przemieszczając się po drodze bardzo istotne jest bezpieczeństwo. To na nas leży powinność dopilnowania by nasz środek lokomocji nie spowodował zagrożenia na trasie. Z wielu powodów szczególnie zagrożeni są motocykliści.

stary motocykl

Autor: Yellow.Cat
Źródło: http://www.flickr.com
Stań się odpowiedzialnym kierowcą Wsiadając na motocykl, prócz umiejętności kierowania nim, należy uzbroić się w kilka koniecznych akcesoriów. Po pierwsze nie obejdzie się bez kupna kasku. Powinien być dobrze dobrany, w przeciwnym razie może pozbawić nas satysfakcji z jazdy. Jest to element niezbędny do spokojnej jazdy i może uratować życie – warto zatem wyłożyć na niego trochę funduszy. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie model ma wszystkie potrzebne certyfikaty. Następnie wyekwipuj się w właściwą odzież. W ofercie masz np. kombinezony jednoczęściowe. Decydując się na zestaw jednoczęściowy również podwyższasz swoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Aby być w pełni wyposażonym brakuje jeszcze specjalnych rękawic i obuwia. Koszty tych akcesoriów mogą być bardzo różnorodne, w zależności od producenta czy materiałów wykorzystanych przy produkcji.

Zadbaj o swój motocyklOdpowiednia konserwacja naszej maszyny bez wątpienia sie opłaci, przedłuży okres użytkowania i zagwarantuje nam podwyższone bezpieczeństwo. Opony motocyklowe (więcej tutaj) dobieramy między innymi do pory roku. Oznaczenia opon określają ich rozpiętość, profil a także średnicę poręczy.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, to odsyłam do tej strony (https://www.akumulator24.com.pl/prostowniki.html), ponieważ odnajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zaciekawią.

W takim wypadku ogumienie oznaczone ciągiem znaków 205/55R16 oznacza oponę, której średnica wynosi 205 mm, kolejnie mamy informację, że jej profil to 55% średnicy, a końcowe R16 wskazuje, że pasuje obręcz 16 calową. Jeżeli nie czujemy na siłach aby samodzielnie dopasować ogumienie do naszego pojazdu nie nie przejmuj się. Odpowiedni sklep z oponami wybierze za Ciebie, jeżeli wyrazisz taką prośbę. Opony należy zmieniać także wtedy, gdy nastąpi nadmierne starcie bieżnika – zgodnie z przepisami jest to głębokość 1,6 mm . W zimie gdy najukochańsze motocykle muszą udać się na zimowy sen również trzeba o nie prawidłowo zadbać. W szczególności kiedy pragniemy by na wiosnę odpalił bez najmniejszego problemu. By mieć przekonanie, że tak się stanie przekaż motocykl (kierunkowskazy led motocyklowe) w ręce serwisu właśnie jesienią. Prócz tego, że na wiosnę nie będziesz potrzebował się tym przejmować, dodatkowo zyskasz jeszcze atrakcyjniejszą cenę, np. zmiany oleju w silniku.

Twój samochód