March 31, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Statystycznemu zjadaczowi chleba tuning może kojarzyć się z samochodami z bardzo niskimi zawieszeniami, wyposażonymi w efektowne spojlery czy też ogromne obręcze kół. Tymczasem okazuje się, iż zjawisko tuningu jest o wiele bardziej rozbudowane oraz oferuje ogromny wachlarz modyfikacji naszego pojazdu i to nie wyłącznie jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny ale także parametry silnika i ogólne osiągi.
Jednym z takim elementów jest cieszący się coraz większą popularnością chip tuning, czyli ulepszenie fabrycznie instalowanego oprogramowania systemu auta, jaki jest przeznaczony do sterowania silnikiem pojazdu.

Ciche i szybkie napędy firmy Nice pozwalają sterować bramą bez wysiadania z samochodu.

Autor: Nice
Źródło: Nice
Okazało się bowiem, że producenci aut pozostawiają częstokroć jeszcze spory zapas w silnikach produkowanych modeli. Fachowo wykonany chip tuning (s-perform – tuning wrocław) daje nam możliwość wydobycia większej mocy jak również momentu obrotowego silnika, zachowując jednocześnie takie same charakterystyki spalania (a nawet niejednokrotnie osiągając dużo mniejszy poziom spalania paliwa). Wypada tutaj zauważyć bardzo ważny aspekt – chip tuning powinien być przeprowadzony przez w pełni wykwalifikowany warsztat samochodowy, który może pochwalić się dużym doświadczeniem w tym temacie. Jeśli proces chip tuningu zostanie nieodpowiednio przeprowadzony, będzie to grozić nawet zniszczeniem motoru napędowego auta, co wiąże się oczywiście z sporymi kosztami naprawy.
auto po tuningu

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o tuning, to dobra firma jest w stanie zająć się w tym temacie prawie każdym autem, zaczynając od mniejszych aż po te największe krążowniki szos.

Ten artykuł nieprawdopodobnie Cię interesuje? To przejrzyj również odmienne pomocne wskazówki (http://www.btune.pl/oferta/), które mają niezwykle ważne informacje – wciągną Cię całkiem.

Popularne staje się również przerabianie pojazdów rodzaju van – na przykład Volkswagen Sharan tuning daje naprawdę ciekawe efekty końcowe jeżeli chodzi o wygląd auta jak również i jego osiągi.

Twój samochód