May 26, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.

Posiadanie prywatnej stacji paliw? W pewnych branżach to nieodzowne

W różnych branżach przemysłu możemy zetknąć się z koniecznością utrzymywania prywatnej stacji paliwowej. Najczęściej spotyka się je w przemyśle rolniczym czy przedsiębiorstwach logistycznych. Jednak takie wyjście wiąże się z koniecznością zaopatrzenia w rozliczne artykuły.
Twój samochód

Jakie są oleje silnikowe Warszawa i do których motorów są one przyznane?

W naszym kraju funkcjonuje powiedzenie, wg. jakiego jeżeli nie posmarujesz, to nie pojedziesz. Co prawda dotyczy ono nielegalnego prOCederu dawania jakiejś osobie łapówki za przeprowadzenie pewnej nielegalnej czynności, jednak jeżeli nie wgłębiać się w motyw tych słów, to pewnik pozostaje faktem.
Twój samochód

Jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w samochodzie? Czy możemy to wykonać na własną rękę?

Niektórzy z użytkowników samochodów stale szukają różnorakiego typu oszczędności w czasie eksploatacji. Są jednakowoż tego rodzaju elementy, na których nie można oszczędzać. Jednym z nich jest np. naprawdę ważny dla trwałości układu wtryskowego filtru paliwa. Kiedy pod maską auta pracuje nowoczesny silnik wysokoprężny z dobrą listwą wtryskową albo motor bezpośredni jaki ma wtrysk bezpośredni, to odłożenie w czasie wymianę filtra paliwa może zakończyć się uszkodzeniem wtryskiwaczy i zapowietrzeniem układu paliwowego.
Twój samochód

Ulepszamy nasz samochód na różne sposoby

W obecnych czasach wszystko powinno mieć największą moc. Każdy musi posiadać super osiągnięcia i być „naj” przynajmniej w jednej dziedzinie. Nawet, gdy kupujemy super samochód to mamy świadomość, że można jeszcze trochę podkręcić jego parametry. Dlatego wiele osób bierze pod uwagę chip tuning. To metoda na poprawienie pracy silnika i to w każdym aspekcie.
Twój samochód

Dołóż swojemu pojazdowi sportowego charakteru!

Co zrobić, podczas gdy nie mamy pieniędzy na kupno dynamicznego auta, a jednocześnie chcielibyśmy poczuć więcej koni mechanicznych pod maską? Jak się okazuje – spotkać można nadzwyczaj interesujące rozwiązanie, jakie pozwala na transformację klasycznego sedana w auto ze sportową nutą.
Twój samochód

Stosowanie świec żarowych jako sposób zmniejszający wydalanie szkodliwych spalin

Cechą specyficzną napędu wysokoprężnego jest przebieg spalania który różni się od tej reakcji w silniku benzynowym. O ile w tym ostatnim zapalenie mieszanki zachodzi w wyniku iskry elektrycznej ze świecy zapłonowej, o tyle w silniku wysokoprężnym wpierw dochodzi do sprężenia powietrza do niezwykle wysokiego ciśnienia. Świece żarowe w Fordzie Focus grzeją powietrze w komorze spalania do maksymalnej temperatury w okresie od kilku do kilkunastu sekund. O tym, że pracują zaświadcza zapalona pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej. Włącza się, kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce. Z włączeniem silnika należy zaczekać póki nie zgaśnie. W czasie jazdy świece żarowe nie pracują. Jeżeli w trakcie jazdy zapali się kontrolka świec żarowych, nieodzowna jest wizyta w serwisie.
Twój samochód

Dzięki dobrze zaopatrzonym hurtowniom motoryzacyjnym po autostradach może podróżować więcej zadbanych, a także sprawnych technicznie ciężarówek

Polskie miasta i pobocza krajowych autostrad usiane są rozmaitej wielkości tablicami reklamowymi, które mają nakłonić kierowców oraz pasażerów do kupna nowej kuchenki gazowej lub radia czy do skorzystania z danej usługi. Choć w założeniu wszystkie reklamy mają przyciągać uwagę obserwatorów w identycznym stopniu, to jednakże panie bardziej zapamiętują slogany promujące np. kosmetyki, a posiadaczom przedsiębiorstw przewozowych zapadną w pamięć sformułowania, które mają coś wspólnego z szeroko pojętą motoryzacją, np. kapitalny remont silnika albo sprzedaż używane DAF.
Twój samochód

Akumulatory dostępne w trzech podstawowych typach

Wszyscy kOChamy własne auta i każdy dba o to, żeby również części do niego były wysokiej formy. Wszak to od rozlicznych części zależy właściwe działanie pojazdu.
Przychodzi zima i dla tych właścicieli aut, którzy nie mają garaży ważne jest, by akumulator był w pełni efektywny.
Twój samochód

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając olej silnikowy oraz części do samochodu?

Stosowny olej silnikowy doskonale zabezpieczenia silnik, bowiem perfekcyjnie wpływa na jego oczyszczanie, oraz nawet chłodzenie. Jednocześnie jest także odpowiedzialny za smarowanie silnika. Jeśli kupimy olej kiepskiej jakości, to na pewno możemy spodziewać się zatarcia silnika, wskutek tego powinno się kupować jakościowe oraz należyte oleje silnikowe od promowanych fabrykantów.
Twój samochód