September 21, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.

Posiadanie prywatnej stacji paliw? W pewnych branżach to nieodzowne

W różnych branżach przemysłu możemy zetknąć się z koniecznością utrzymywania własnej stacji paliw. Na ogół spotkać je można w przemyśle rolniczym czy firmach logistycznych. Jednakże takie rozstrzygnięcie wiąże się z niezbędnością zaopatrzenia w rozmaite artykuły.
Twój samochód

Tuning samochodów – jakie istnieją jego rodzaje – sprawdź

Od czasu do czasu chcemy wymieniać własne samochody

Spoglądamy na nasz samochód oraz dochodzimy do zdania, że coś chcielibyśmy w nim przemienić? Może nie całkiem podoba nam się jego wygląd, być może pragniemy wykonać coś z jego silnikiem, aby mieć szansę liczyć na znaczniejsze osiągi? Zanim rozpoczniemy coś robić, to być może trzeba na początku spojrzeć na to jakie zmiany w ogóle są możliwe do wykonania w sytuacji naszej marki?
Bez kategorii

O pojazd wciąż należy dobrze dbać

Podróżowanie za pomocą samochodów stało się obecnie niezmiernie lubianym specyfikiem transportu. Każdy z nas także chce mieć prywatny pojazd, dlatego że jego użytek pozwala nam zaoszczędzić istotne ilości czasu. W rzeczy samej, jest to w pewnym sensie połączone z kosztami na benzynę, niemniej jednak uzyskiwane zyski są dla nas kategorycznie bardziej opłacalne. W toku pospolitej eksploatacji nasze auto na nieszczęście wystawione jest na procesy zużycia.
Bez kategorii

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając olej silnikowy oraz części do samochodu?

Stosowny olej silnikowy wybornie zabezpieczenia silnik, bo perfekcyjnie wpływa na jego oczyszczanie, a nawet chłodzenie. Jednocześnie jest też odpowiedzialny za smarowanie silnika. Jeśli nabędziemy olej wątłej jakości, to bezsprzecznie zdołamy spodziewać się zatarcia silnika, w związku z tym warto kupować jakościowe i wyśmienite oleje silnikowe od rekomendowanych fabrykantów.
Twój samochód

Jakie są oleje silnikowe Warszawa i do których motorów są one przyznane?

W naszym kraju funkcjonuje przysłowie, według jakiego jeżeli nie posmarujesz, to nie pojedziesz. Co prawda dotyczy ono nieprzepisowego prOCederu dawania jakiejś osobie pieniędzy za wykonanie jakiejś nielegalnej czynności, wszakże jeśli nie wgłębiać się w sens tego typu wyrazów, to fakt zostaje faktem.
Twój samochód

Jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w samochodzie? Czy możemy to wykonać na własną rękę?

Niektórzy z użytkowników samochodów stale szukają różnorodnego typu oszczędności w okresie eksploatacji. Są jednakowoż tego typu elementy, na których nie wart oszczędzać. Jednym z nich jest na przykład niezwykle istotny dla trwałości układu wtryskowego filtru paliwa. Gdy pod maską pojazdu pracuje najbardziej nowoczesny silnik wysokoprężny z odpowiednią listwą wtryskową albo motor bezpośredni wyposażony we wtrysk bezpośredni, to odłożenie w czasie wymianę filtra paliwa może skończyć się uszkodzeniem wtryskiwaczy oraz zapowietrzeniem układu paliwowego.
Twój samochód

Ulepszamy nasz samochód na różne sposoby

W obecnych czasach wszystko powinno mieć największą moc. Każdy musi posiadać super osiągnięcia i być „naj” przynajmniej w jednej dziedzinie. Nawet, gdy kupujemy super samochód to mamy świadomość, że można jeszcze trochę podkręcić jego parametry. Dlatego wiele osób bierze pod uwagę chip tuning. To metoda na poprawienie pracy silnika i to w każdym aspekcie.
Twój samochód

Dołóż swojemu pojazdowi sportowego charakteru!

Co zrobić, podczas gdy nie mamy pieniędzy na kupno dynamicznego auta, a jednocześnie chcielibyśmy poczuć więcej koni mechanicznych pod maską? Jak się okazuje – spotkać można nadzwyczaj interesujące rozwiązanie, jakie pozwala na transformację klasycznego sedana w auto ze sportową nutą.
Twój samochód

Stosowanie świec żarowych jako sposób zmniejszający wydalanie szkodliwych spalin

Cechą specyficzną napędu wysokoprężnego jest przebieg spalania który różni się od tej reakcji w silniku benzynowym. O ile w tym ostatnim zapalenie mieszanki zachodzi w wyniku iskry elektrycznej ze świecy zapłonowej, o tyle w silniku wysokoprężnym wpierw dochodzi do sprężenia powietrza do niezwykle wysokiego ciśnienia. Świece żarowe w Fordzie Focus grzeją powietrze w komorze spalania do maksymalnej temperatury w okresie od kilku do kilkunastu sekund. O tym, że pracują zaświadcza zapalona pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej. Włącza się, kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce. Z włączeniem silnika należy zaczekać póki nie zgaśnie. W czasie jazdy świece żarowe nie pracują. Jeżeli w trakcie jazdy zapali się kontrolka świec żarowych, nieodzowna jest wizyta w serwisie.
Twój samochód

Dzięki dobrze zaopatrzonym hurtowniom motoryzacyjnym po autostradach może podróżować więcej zadbanych, a także sprawnych technicznie ciężarówek

Polskie miasta i pobocza krajowych autostrad usiane są rozmaitej wielkości tablicami reklamowymi, które mają nakłonić kierowców oraz pasażerów do kupna nowej kuchenki gazowej lub radia czy do skorzystania z danej usługi. Choć w założeniu wszystkie reklamy mają przyciągać uwagę obserwatorów w identycznym stopniu, to jednakże panie bardziej zapamiętują slogany promujące np. kosmetyki, a posiadaczom przedsiębiorstw przewozowych zapadną w pamięć sformułowania, które mają coś wspólnego z szeroko pojętą motoryzacją, np. kapitalny remont silnika albo sprzedaż używane DAF.
Twój samochód

Akumulatory dostępne w trzech podstawowych typach

Wszyscy kOChamy własne auta i każdy dba o to, żeby również części do niego były wysokiej formy. Wszak to od rozlicznych części zależy właściwe działanie pojazdu.
Przychodzi zima i dla tych właścicieli aut, którzy nie mają garaży ważne jest, by akumulator był w pełni efektywny.
Twój samochód