July 29, 2021

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
liczniki
Samochód od wielu lat przestał być symbolem luksusu, ale ogromna jego posiadania nadal wśród Polaków jest ogromna. A że nie będą szły za tym odpowiednie zarobki, a co za tym idzie możliwości zakupu nowego samochodu prosto z salonu, to niestety większość ludzi zmuszona bywa aby zakupić swoje wyśnione cztery kółka używane. I to niekiedy użytkowane kilkanaście lat, w czasie jakich z samochodem niejedno się działo.

liczniki
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczęły to wykorzystywać to kraje zachodnie, gdzie motoryzacja zatrzymała się na zupełnie innym poziomie, robiąc wyprzedaż starych, niekiedy nadających się jedynie na złom pojazdów. Tego typu samochody są skupowane przez handlarzy, przywozi się je na lawetach do kraju, gdzie w dalszej kolejności przechodzą gruntowy proces renowacji i retuszu. Po takich działaniach dwudziestoletni golf wprawdzie nadal będzie miał ten wiek, lecz dużo mniejszy przebieg, parę kilogramów szpachli i wosku, i można szukać dla niego nowego właściciela (zobacz szczegóły). Szczęście, jeśli od samego początku był w jednym kawałku, bo niekiedy się zdarza, że z kilku wraków robi się jeden, i przeważnie coś takiego zrobione jest w sposób zagrażający bezpieczeństwu jazdy.

Wszystkie tego typu przypadki nie mogłyby się zdarzyć, gdyby nie to, że wiele osób kupuje swoje marzenia o samochodzie, a sprzedawcy jedynie dostarczają klientom takie auta, jakich oni chcą.

Naprawdę zajmuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to poza tym zweryfikuj treść, którą znajdziesz w podobnym serwisie.

Cały czas tego typu ludziom będzie się wydawać, że znajdując w komisie dziesięcioletni pojazd z przebiegiem niewiele powyżej stu tysięcy kilometrów zrobią interes życia jeśli go nabędą.

samochody
Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl
Gdyby takie samo auto miało przejechane dwa razy więcej, to nikt by na nie nawet spojrzeć nie chciał, więc sprzedawcy wypisują fałszywą serwisową książkę, korygują kilometry i auto będzie dokładnie takie, jakiego oczekują nabywcy.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To świetnie, ponieważ po przejściu do serwisu (http://www.detailing-centrum.pl/) odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

W krajach zachodnich takie przebiegi to rzecz normalna, bo przecież auto jest kupowane, do jazdy a nie trzymania pod domem . Jednak do wielu rodaków ta prawda za żadne skarby świata nie chce dotrzeć, i dlatego też dla tego typu klientów nieuczciwi handlarze korygują liczniki, fałszują książki serwisowe i kładą puszki wosku i szpachli.

Twój samochód