January 23, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.

Jak dobrać właściwe opony do auta?

Każdy posiadacz samochodu stara się, aby jego samochód był płynny i dodatkowo bezpieczny. Wykonuje wiele właściwych badań technicznych pojazdu, stale wymienia najbardziej nastawione na uszkodzenia części jak i płyny i oleje w silniku. Natomiast nie jest to wszystko co należy zrobić, żeby posiadać pewność sprawnego jak i bezpiecznego auta. Podstawową rolę w bezpieczeństwie pojazdów stanowią doskonale dopasowane opony.
Twój samochód

Opinie Kontrahentów o różnorodnych sklepach w Sieci

Klienci którzy kupują w sklepach internetowych niezmiernie często objawiają później swoje opinie na temat tych sklepów. Takie opinie dotyczą nie tylko samego sklepu czy też jego oferty, ale także cen, prędkości wysyłki, obsługi Konsumenta itp. Dzięki takim opiniom zdołamy dowiedzieć się w jakich sklepach powinno się robić sprawunki, a na które sklepy internetowe wskazane jest uważać.
Bez kategorii

Końcowe obowiązki, które dobrze jest dla naszego pojazdu zrealizować przed zimą

Jeżeli do tej pory nie wymieniłeś opon letnich , najwyższa pora to zdziałać! Nie potrzebujemy przecież, aby jeszcze raz trafione okazało się powiedzenie „Zima zaskoczyła kierowców”.
Twój samochód

Pora na wymianę opon – jak się za to wziąć?

Każdy kierowca wie, że dwa razy do roku trzeba zmienić opony. Teraz jest właśnie ten czas. Nachodzi zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi będą oblodzone i lepiej mieć właściwe opony w takiej sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt skomplikowana. Część osób jedzie do wulkanizatora, ale wielu kierowców samodzielnie jest w stanie dać radę. Powinniśmy tylko przy zmianie opon nie zapominać, że jeśli letnie opony są w dobrym stanie, to można najzwyczajniej w świecie wyszukać miejsce na to, żeby je przetrzymać na następny sezon.
Twój samochód

Stań się odpowiedzialnym motocyklistą. Zatroszcz się o siebie i swój sprzęt

Poruszając się po ulicy niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. To na nas leży obowiązek dopilnowania aby nasz środek lokomocji nie spowodował zagrożenia na trasie. Z wielu przyczyn szczególnie zagrożeni są motocykliści.
Twój samochód

Przechowalnia opon to odpowiednie rozwiązanie – czytaj na ten temat więcej

Czy będziemy mieli gdzie trzymać opony?

Wszyscy mają świadomość, że opony, które mamy założone przy pojeździe powinny być właściwie dopasowane do warunków atmosferycznych. Lecz gdzie mamy trzymać te pozostałe opony, które w konkretnym momencie nie będą wykorzystywane? Niektórzy posiadają garaże, albo dość spore piwnice, lecz co powinniśmy wykonać, gdy my nie mamy takich miejsc, a chcemy mieć opony trzymane w bezpiecznym miejscu, tak aby nikomu nie przeszkadzały i co istotniejsze, by nie było nic, co mogłoby wpłynąć na ich jakość?
Twój samochód

Zakup właściwych opon do auta

Zakup porządnych opon do pojazdu to w ogóle nie łatwa sprawa. Jeżeli nie masz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, bądź odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą instalowane jako całość, to należy pamiętać, by nie instalować opon o odmiennej budowie na jednej osi. W razie pytań, skonsultuj się ze profesjonalistą w sferze ogumienia.
Twój samochód

Dobre opony

Nie trzeba być kierowcą, aby zdawać sobie sprawę, że posiadanie właściwych opon to podstawa. Nie jeden kierowca przy zmianie temperatury pierwsze, co robi to wymianę opon z letnich na zimowe lub na odwrót. Opony dobrane do stanu dróg to gwarancja bezpieczeństwa. O kraksę jest łatwo, w szczególności, że na drodze jest znaczna ilość nieopierzonych kierowców, a jedynie niewielki odsetek zwraca uwagę na sposób prowadzenia samochodu i jeszcze na innych. Brawura to najczęstsze powody kolizji na drodze.

Twój samochód

Jeżeli nie używasz swojego auta zbyt regularnie – sprawdź jakie usterki mu grożą, a będziesz miał możliwość, by ich uniknąć!

Auto to niezwykle istotny element codziennego życia. Właściciele aut doskonale wiedzą jak wymagające bywa zachowanie dobrego stanu naszego wehikułu.

Twój samochód

Drogie czy tanie opony ? Pomagamy wybrać najlepsze

Jeśli posiadamy bardziej ekskluzywny samochód, nie powinniśmy oszczędzać na oponach. Powinno się natomiast zainwestować w lepsze ogumienie, ponieważ nabywając stare opony, nie wykorzystamy całkowicie możliwości swojego pojazdu. Nawet jeżeli posiadamy mniej ekskluzywny model auta, możemy śmiało nabyć nowsze opony,aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach. Jeżeli pojazd jest niepewny, z pewnością taka inwestycja zabezpieczy ponad to jego konstrukcję. Naturalnie klimat w naszym kraju sprzyja producentom opon, gdyż zmienna aura to potrzeba zakupu dwóch kompletów ogumienia: na sezon zimowy i na lato.
Bez kategorii