November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
W naszym państwie każdy posiadacz auta powinien mieć dwa zestawy opon – na zimę oraz na lato. Jest to niezwykle relewantne, ponieważ zazwyczaj w Polsce lata są duszne, tymczasem zimy mroźne i śnieżne.

Wiadomym jest, że kierowcom w innych krajach w szeregu przypadków wystarcza jeden zestaw ogumienia, albowiem nie mają oni tak zróżnicowanej pogody w poszczególnych porach roku. U nas natomiast można odnotować znaczącą różnicę w temperaturze. Zatem nie możemy banalizować sprawy posiadania opon letnich i zimowych. Kupując samochód w komplecie dostajemy zwykle tylko jeden rodzaj opon – drugi musimy nabyć. Na nieszczęście w naszym kraju nadal nie jest wprowadzony obowiązek wymiany opon.

Jednak my nie możemy lekceważyć tej kwestii, ponieważ warunkuje ona bezpieczeństwo na trasie. Wiele ludzi w tym momencie myśli w jaki sposób nabyć odpowiednie opony, żeby służyła nam one przez lata. W szczególności trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy dali rade zakupić prawidłowy model. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co znaczą poszczególne liczby i litery w informacji odnośnie wielkości. Pierwsza liczba to wielkość przekroju, druga to wielkość profilu, później pokazuje się litera, która zawiadamia nas o budowie koła. W następnej kolejności pokazuje się jeszcze liczba odnosząca się do średnicy przytwierdzenia oraz nośności. Na samym końcu jest natomiast indeks prędkości.

opona

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wyruszamy do serwisu będziemy musieli wiedzieć jaki rozmiar opon mamy, ponieważ tylko wówczas uda nam się kupić odpowiedni typ. Decyzją jaką będziemy zmuszeni podjąć to bezsprzecznie to, którego producenta wybieramy. Ewidentnym jest, że różnice cenowe będą znaczne, jeśli wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Musimy jednak pomyśleć o jakości wykonania , a także solidności. Niekiedy lepiej dołożyć więcej kasy, a mieć świadomość, iż dana rzecz posłuży nam przez długie lata – http://www.hurtopony.pl/. Jeśli samodzielnie nie umiemy podjąć właściwiej decyzji to w takim razie warto porozmawiać o tym z przedstawicielem handlowym, który na pewno pomoże nam w doborze. Tego typu osoby odnajdziemy w serwisach ogumienia, ponieważ każdego dnia mają oni styczność z tym produktem.
http://www.hurtopony.pl/opony-avon.html

Nie masz się nad czym wahać – musisz zakupić drugi komplet ogumienia. Tylko to zagwarantuje pewność na drodze podczas brzydkiej pogody.
Twój samochód