February 23, 2019

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
zjazd motocyklistów
Wiosna stanowi czas, gdy odświeżamy nasze kurtki motocyklowe i planujemy nowe trasy naszym motocyklem. Przed próbną jazdą w sezonie opłaca się jednakże sprawdzić techniczny stan naszego pojazdu tak, żeby był on całkowicie sprawny i przygotowany do jazdy. Jak tego dokonać i na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

motocykle, motory
Autor: Craig Howell
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową sprawą, którą musimy sprawdzić, są opony – musimy być pewni, że mogą nam one posłużyć na następny sezon. Zbyt płytki bieżnik starych opon może bowiem sprawić, że pojazd będzie miał trudności z hamowaniem, co może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Jeśli chcemy kupić nowe opony Tedgum bez wątpienia posiada model który będzie pasujący do naszego pojazdu- super tedgum. Inną sprawę stanowi wyciszenie skrzyni biegów (ciekawe naprawa skrzyni biegów kujawsko pomorskie) motocykla, która po okresie zimowym może być nieco głośna. Doskonale nadają się do tego np. drobnoziarniste trociny czy wióry drewniane, które z powodzeniem sprzedaje każdy tartak czy inna firma, która posiada rębak do drewna.

Profesjonalny rębak do drewna rozdrabnia materiał na niezwykle sypką, drobną masę, która bez wątpienia nie zaszkodzi skrzyni (dobry mechanik – Serwis Urbański) biegów, a równocześnie sprawi, że będzie ona pracować spokojniej. Ostatni punkt do sprawdzenia przed pierwszą jazdą, to sprawdzenie wszystkich układów pojazdu, a szczególnie układu hamulcowego i smarowania. Jeśli zobaczymy, że wymagają one wymienienia poszczególnych części, z pewnością zaoferuje nam je Tedgum. Sprawi to, że wymiana przebiegnie bez problemu i szybko będziemy mogli cieszyć się sprawnym motocyklem- .

garaż
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie istotne jest też zorganizowanie idealnego miejsca, w którym będziemy stawiać nasz motocykl. Ciekawym pomysłem jest tutaj altanka ogrodowa, porośnięta krzewami, które zagwarantują naszemu pojazdowi odpowiednią ilość cienia. Aby zagęścić i rozsadzić poszycie roślinne wokół altanki można zastosować np. ukorzeniacz, który uprości nam to zadanie. Ukorzeniacz z powodzeniem pobudzi rośliny i zachęci je do wzrostu, dzięki czemu szybko zobaczymy wyniki i zyskamy funkcjonalne miejsce do przechowywania motocykla. Teraz możemy już przygotować nasze kurtki motocyklowe i wyruszyć w drogę.

Twój samochód