November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Wiosna stanowi czas, gdy odświeżamy nasze kurtki motocyklowe i planujemy nowe trasy naszym motocyklem. Przed próbną jazdą w sezonie opłaca się jednakże sprawdzić techniczny stan naszego pojazdu tak, żeby był on całkowicie sprawny i przygotowany do jazdy. Jak tego dokonać i na co musimy zwrócić szczególną uwagę?

motocykle, motory

Autor: Craig Howell
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową sprawą, którą musimy sprawdzić, są opony – musimy być pewni, że mogą nam one posłużyć na następny sezon. Zbyt płytki bieżnik starych opon może bowiem sprawić, że pojazd będzie miał trudności z hamowaniem, co może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku. Jeśli chcemy kupić nowe opony Tedgum bez wątpienia posiada model który będzie pasujący do naszego pojazdu- super tedgum. Inną sprawę stanowi wyciszenie skrzyni biegów motocykla, która po okresie zimowym może być nieco głośna. Doskonale nadają się do tego np. drobnoziarniste trociny czy wióry drewniane, które z powodzeniem sprzedaje każdy tartak czy inna firma, która posiada rębak do drewna.

Profesjonalny rębak do drewna rozdrabnia materiał na niezwykle sypką, drobną masę, która bez wątpienia nie zaszkodzi skrzyni biegów, a równocześnie sprawi, że będzie ona pracować spokojniej. Ostatni punkt do sprawdzenia przed pierwszą jazdą, to sprawdzenie wszystkich układów pojazdu, a szczególnie układu hamulcowego i smarowania. Jeśli zobaczymy, że wymagają one wymienienia poszczególnych części, z pewnością zaoferuje nam je Tedgum. Sprawi to, że wymiana przebiegnie bez problemu i szybko będziemy mogli cieszyć się sprawnym motocyklem- .

garaż

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie istotne jest też zorganizowanie idealnego miejsca, w którym będziemy stawiać nasz motocykl. Ciekawym pomysłem jest tutaj altanka ogrodowa, porośnięta krzewami, które zagwarantują naszemu pojazdowi odpowiednią ilość cienia. Aby zagęścić i rozsadzić poszycie roślinne wokół altanki można zastosować np. ukorzeniacz, który uprości nam to zadanie. Ukorzeniacz z powodzeniem pobudzi rośliny i zachęci je do wzrostu, dzięki czemu szybko zobaczymy wyniki i zyskamy funkcjonalne miejsce do przechowywania motocykla.

Nie obawiaj sie, że danych na omawiany temat nie odnajdziesz, ponieważ są tu. Wystarczy kliknąć na proponowany tekst (http://www.marexopony.pl/), który jest pod odsyłaczem.

Teraz możemy już przygotować nasze kurtki motocyklowe i wyruszyć w drogę.

Twój samochód