November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Duża część Polaków chce dbać o auta, które posiada, aby służyły im one przez kilka lub nawet kilkanaście lat.
Bez auta funkcjonowanie współczesnego człowieka byłoby zapewne w dużej mierze bardziej skomplikowane.

remont

Źródło: foter.com
smochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

Wszyscy żyjemy dynamicznie i to dzięki samochodom możemy w ciągu dnia być w tylu różnych miejscach i połapać wszelkie pilne sprawy. Rzecz jasna, każdy jest świadom tego, że samochód powinien przechodzić przeglądy. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że spora grupa mechaników zaleca coroczną wymianę oleju i filtrów oleju. To bardzo ważne. Jedak, jeżeli przemieszczamy się bardzo często, to może okazać się, że wymiana będzie potrzebna wcześniej. Powinna ona nastąpić zawsze po przejechaniu mniej więcej 15 tysięcy kilometrów. Filtr oleju jest niezbędny do dobrej pracy silnika. Tego typu filtr odpowiada za przefiltrowanie oleju silnikowego w każdym samochodzie. Wówczas znacząco zwiększa się jakość pracy silnika. To ma wpływ na jego niezawodność oraz długowieczność. W czasie jazdy, gdy silnik jest włączony, do oleju wpada ogromna ilość zanieczyszczeń. Zadaniem filtra jest wychwycenie zanieczyszczeń, które się tam nagromadziły. Wtedy olej zachowuje swoje właściwości smarujące.

Jeżeli uważasz, że odnajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-exide.html) do omawianego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tu.

Filtry oleju bez trudności można kupić w internecie.

Jednak będzie trzeba udać się do mechanika, aby założył nam je specjalista. Jeśli nie znamy się na autach i w ogóle nie mamy pojęcia, jaki filtr powinniśmy kupić, to poprośmy o to mechanika — on na pewno nie odmówi nam pomocy.
Bez kategorii