March 30, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Molykote to pełna gama produktów koncernu Dow Corning, służących do różnych zastosowań. Generalnie są to wyspecjalizowane środki smarne. Specjaliści na pewno docenią te produkty za fakt, że można je stosować w warunkach wykluczających inne popularne produkty – trudne środowisko, bardzo duże obciążenia czy wysokie temperatury. Cząstka „moly” wskazuje na to, że zostały zaprojektowane na poziomie molekułowym. Firma zapewnia, że dołożono wszelkich starań, żeby środki smarne z tej linii były produktami najwyższej klasy.

Smar
Produkty Molycote zdają egzamin w standardowych sytuacjach, ale są nie do przecenienia również w warunkach wyjątkowych. Producent podzielił je na 6 grup, by ułatwić poruszanie się w świecie preparatów smarnych i aby na podstawie szczegółowej specyfikacji klient najtrafniej dopasował dany produkt z puli do swoich potrzeb. Oczywiście typ zastosowania smaru to jedno, lecz liczą się też inne parametry specyfikacji.

Poniżej omówimy wszystkie produkty Molykote, by wprowadzić mniej zorientowanych w temat. Tutaj można znaleźć więcej informacji: Pasty Molykote są środkami na bazie smarów, zawierającymi w dużej części stałe środki smarne. Są najgęstsze spośród wszystkich specyfików. Zwykle używa się ich przy zespoleniach ciężkich, wolno poruszających się elementów gwintowanych i montażowych. Smary barrierta mają konsystencję stałą lub półstałą, zawierają środek smarny, środek zagęszczający i wypełniacze. Stosowane są do smarowania, utrzymania i konserwowania części łączących, przykładowo łożyska.

Można go używać do zabezpieczania części metalowych, jak i innych tworzyw. Compounds to grupa smarów o formule bazującej na silikonowych środkach smarnych i krzemionkowych wypełniaczach. Są powszechnie używane do uszczelnień, izolacji i części niemetalicznych. Oleje przemysłowe Molykote to oleje o specjalistycznych składach, wzbogacone dodatkowo o odpowiednio dobrane wypełniacze, żeby te substancje charakteryzowały się długim czasem użytkowania i zwiększoną wydajnością.

Ten odnośnik do serwisu przyczepy samochodowe do 750 kg prowadzi do bardzo atrakcyjnej witryny, która zawiera równie intrygujące informacje na opisywany wątek.

Autor:

Powłoki przeciwtarciowe, zwane również „farbami smarnymi”, to produkty bardzo specyficzne. Po zaaplikowaniu na przeznaczoną do tego celu powierzchnię, produkty z tej grupy tworzą suchą warstwę smarną i przywierają trwale. Ostatnia grupa to dyspersje. Są to zawiesiny stałych substancji smarnych i olejów. Stosowane są głównie w tych sytuacjach, gdy wymuszone jest użycie środka smarnego o właściwościach smaru stałego, lecz występującego w postaci cieczy.

To już wszystkie substancje smarne tej firmy. Jak widać lista jest obszerna i wyczerpuje możliwości zastosowań. Wszystkie środki Molykote zapewniają swoje właściwości na długo, a co za tym idzie – dają maksymalną ochronę urządzeniom wymagającym ich stosowania.

Twój samochód