November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Mało kogo w obecnych realiach stać na to, żeby pozwolić sobie na zakup wehikułu nowego, z salonu. Z tego powodu zazwyczaj próbujemy propozycji z drugiej transzy, kupując zużyte auta. Pewnie, że wiąże się to z konkretnym niebezpieczeństwem, gdyż ewidencja przebiegu pojazdu może zostać sfałszowana, albo podatek vat może przewyższyć wartość nabytego towaru.

Jednak warto

samochód sportowy

Autor: David Hurt
Źródło: http://www.flickr.com

poważnie się zastanowić nad sprowadzeniem wehikułu z zagranicy a dokładnie z Niemiec. Jeżeli odszukamy jakiegoś rzetelnego dilera, możemy zyskać pojazd w niezwykle dobrym stanie za nieduże sumy.Niemcy mają całkiem inną kulturę użytkowania wehikułów niż Polacy. Mają oni o wiele lepsze jezdnie, dlatego samochody tak szybko się nie zużywają. Poza tym, mają przeważnie dwa wehikuły na rodzinę, dlatego też ewidencja przebiegu pojazdu (zobacz: wFirma) jest w przypadku ich maszyn bardzo atrakcyjna w stosunku do wieku auta. Pewnie, ze jeśli pragniemy zakupić samochód z Niemiec musimy liczyć się z uiszczeniem Vat UE, który jest często większy niż rodzimy podatek Vat – https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-to-jest-podatek-vat-zasady-jego-dzialaniaz to niewysoką cenę zagranicznych marek, do świeższych i kosztowniejszych ale bardziej zniszczonych maszyn z Polski, wybór jest tylko jeden. Jednak szukanie auta za granica osobiście może być dość czasochłonne, dlatego warto odszukać pośrednika.Lecz jak trafić na dilera orientującego się w zagranicznym rynku motoryzacyjnym, który nam zapewni rzetelną wymianę? Gdyż istnieje całkiem spora obawa, że będziemy przez kogoś nieuczciwego naciągnięci na Vat UE lub jeszcze w inny sposób – vat w UE. Warto dlatego poszukać kogoś z rekomendacji. Może ktvat w UEszych znajomych niedawno nabył auto z zagranicy, w dobrym stanie, w atrakcyjnej cenie? Zapewne nie nabywał go samodzielnie, może podzieli się z tobą namiarem na swojego pośrednika?

dokument

Źródło: pixabay.com

Jeśli nie, zawsze można spróbować poszukać w internecie. Ogłaszają się tam często osoby proponujące sprowadzenie auta z zagranicy, gwarantujący, że ewidencja przebiegu pojazdu będzie autentyczna. Nie wybierajmy oczywiście pierwszej z brzegu jednostki. Warto poczytać opinię innych internautów na temat konkretnego przedstawiciela. Jeśli pragniemy zakupić zużyty wehikuł, należy znaleźć czegoś właściwego za naszą zachodnią granicą. Niemcy bowiem popularni są z tego, że troszczą się o swoje maszyny. Lecz nie każdy z nas ma czas, aby samodzielnie szukać ciekawego towaru, dlatego warto odszukać uczciwego dilera, który załatwi za nas wszelkie formalności.
Twój samochód