March 31, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Jeśli w dalszym ciągu nie wymieniłeś opon letnich na zimowe, najwyższy czas to zdziałać! Nie chcemy przecież, by znowu trafione okazało się porzekadło „Zima zaskoczyła drogowców”.

szyba

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
opony wolno oczywiście zmienić na własną rękę, ale można też poszukać zakładów wulkanizacji. Bezsprzecznie wskazane jest sprawdzić opony, jakie nie były długo użytkowane, pod kątem przydatności do użytku, a więc: na ile są zniszczone, czy nie widać jakichś uszkodzeń, czy utrzymują powietrze itp. Podobne opcje oferuje nam wulkanizacja Szczecin zarządza sporą bazą tego typu punktów – (wulkanizacja w Szczecinie). Niektóre z nich oferują także sprzedaż nieużywanych opon, wymianę opon na felgach albo bez nich (co wymaga specyficznych akcesoriów), niekiedy podobnie ustawienie zbieżności kół. Warto dobrze się rozejrzeć, szczególnie jeśli mamy podejrzenia, że nasze opony mogą pragnąć wsparcia.

Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to do zobaczenia mamy nowe treści na stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Jeśli odnotowaliśmy albo mamy wrażenie, że z którejś z opon schodzi ciśnienie, warto skonsultować to z odpowiednim mechanikiem.

Naprawa opon to zdaje się najważniejsze zagadnienie, jakie może nas spotkać przy sposobności modyfikacji z letnich na zimowe. Lepiej zadbać o to bezzwłocznie, żeby potem na oblodzonej drodze lub przy dużym mrozie nie spotkała nas niespodzianka. Miejsc które świadczą posługi takie jak naprawa opon Szczecin posiada naprawdę sporo, podobnie jak większość dużych miast . Teraz, w sezonie, wizyta w takim warsztacie może potrzebować spędzenia trochę czasu w ogonku, ale przełoży się to wprost nie tylko na komfort, ale i pewność podróży. W niektórych warsztatach da się umówić się na konkretną godzinę.

Jeśli mamy taką możliwość, zdołamy też zostawić auto (zabudowy do samochodów) i zabrać je w dalszym czasie, a eksperci zajmą się nim w odpowiednim momencie. Tak czy owak, nie zapomnijmy o odwiedzeniu wulkanizacji w tym czasie.
Twój samochód