September 21, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Jeżeli jesteśmy nowymi właścicielami auta, pamiętajmy zaznaczyć w kalendarzu, że co jakiś czas powinniśmy skontrolować czy z naszym pojazdem jak najbardziej wszystko jest w porządku. Często nie widzimy większych usterek gołym okiem i dopiero za sprawą kontroli okazuje się, że powoli w ukryciu nasze auto się psuje. Nie warto odwlekać systematyczne pielęgnacji swojego auta.

hydraulika

Autor: bilderheld
Źródło: http://www.flickr.com

Być może ktoś powie, że to przesada, niemniej jeżeli skrupulatnie i regularnie będziemy sprawdzać, czy olej hydrauliczny jest na właściwym miejscu i czy nasz układ hamulcowy nadal działa poprawnie, to możemy być pewni, że nic strasznego nie wydarzy się na drodze. http://www.esoil.pl/k,7,permazawsze wspomagają bezpieczną jazdę. Jeżeli jednak już zdarzy nam się jakiś wypadek, to trzeba zachować się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, jakie podaje się kursantom chcącym zdobyć prawo jazdy.

W pierwszej kolejności wymienić należy punkt pierwszy, którym jest wyłączenie silnika i wyjęcie klucza ze stacyjki. Ta czynność zabezpieczy nas przed prawdziwym wybuchem, a więc może bezpośrednio uratować nas z opałów. Niekiedy w stresie zapominamy o tej podstawowej czynności, aczkolwiek w trudnych momentach warto jest szybko oprzytomnieć i pamiętać, że dużo zależy od naszego racjonalnego i błyskawicznego działania. Niekiedy to my musimy pomóc innym w niebezpieczeństwie – nie omijajmy tego obowiązku, gdyż kiedyś to nam może być potrzebna pomoc. Sprawdź więcej: link.

linkG=nagrzewolej5064246f093a9.jpg|R|W=190]Ogólnie mówiąc najistotniejszą cechą w byciu kierową jest opanowanie pokusy nadmiernej szybkości, odpowiednia stabilność emocjonalna i wprawa w kierowaniu. Czym więcej jeździmy, tym więcej wiemy o trudnych sytuacjach na drogach i tym lepiej jesteśmy sobie w stanie radzić sobie z nimi na przyszłość. Nie martwmy się na zapas, bowiem jeżeli przydarzy nam się wypadek czy też kolizja samochodowa, to nie będziemy w tej sytuacji sami. Na pewno zarówno policja, jak i inne służby będą chciały nam pomóc. Nie musimy zatem panikować i bać się wyjeżdżać z garażu, ponieważ to byłby absurd. Pozytywne nastawienie wraz z rozwagą winny uczynić każdą podróż przyjemną i przede wszystkim bezpieczną.
Twój samochód