March 31, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Samochód to bardzo ważny szczegół codziennego życia. Posiadacze samochodów doskonale wiedzą jak wymagające bywa utrzymanie sprawności naszego wehikułu.
Jak troszczyć się o swój pojazd, kiedy nie używamy go zbyt często

Peugeot

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli korzystasz ze swojego auta sporadycznie, nie myśl, że taki samochód nie wymaga Twojej opieki tylko dlatego, że stoi w garażu. Samochód mało używany wymaga nawet więcej opieki niż zazwyczaj. Po pierwsze należy pamiętać o oponach. Gumy, które długo są w bezruchu szybciej tracą swoje właściwości, tj. tracą sztywność czy niesymetrycznie się zużywają. Aby mieć pewność, że ten los nie spotka naszych opon, należy przynajmniej raz w tygodniu pojeździć gdzieś. Oprócz ogumienia, musimy zwrócić uwagę na olej silnikowy. W stojącym samochodzie olej szybko traci swoje właściwości. Odpowiedniejszy dla nie eksploatowanego auta będzie olej mineralny – jednak trzeba uważać bo nie w każdym pojeździe można go użyć. Jedyną możliwością aby zatroszczyć się o samochód w tej okoliczności jest zwyczajnie częstsza wymiana oleju. Przejażdżka po okolicy uchroni również podzespoły przed rdzewieniem, które może nastąpić w wyniku zbierania się tam wilgoci. Nie zapominaj też o wlaniu paliwa do pełna – jeżeli w baku pozostanie wolne przestrzeń, to tam też zgromadzi się wilgoć. Na dobitkę auto trzeba wywoskować, co uchroni karoserię przed korozją. By mieć przekonanie, że wszystko chodzi dobrze wskazane jest branie naszego wehikułu na przegląd do mechanika.


Elementy, które na pewno wcześniej czy później będziesz musiał kupić lub wymienić na nowe

profesjonalna wymiana opon

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością w pewnym momencie eksploatowania samochodu wskazane jest zmienić w nim kilka elementów na świeże. Prócz wspomnianych wyżej elementów, dochodzi zmiana filtru powietrza i oleju, świec żarowych, części układu hamulcowego. By szczegółowo wiedzieć jakie elementy trzeba wymienić skontaktuj się ze swoim mechanikiem. Potrzebne elementy odnajdziesz w sklepach on-line, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę dodając markę samochodu, np. „części do Peugeot” bądź bardziej dokładnie np. „amortyzatory”. Zaniedbanie kondycji naszego wehikułu może sprowadzić niebezpieczeństwo na nas samych i pozostałych kierowców. samochód – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/wezownice-myjek-techkar,2,3535
Twój samochód