November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Transportowy rynek w naszym kraju w dużym stopniu opiera się na ciężarówkach. Aktualnie ich ilość wynosi prawie 2 miliony pojazdów i bez przerwy systematycznie wzrasta. Rzecz jasna w skład tej ilości będą się zaliczać wszystkie samochody zarejestrowane jako ciężarówki, czyli zarówno nieduże samochody dostawcze, jak też wielkie tiry, które bez problemów ciągną jeszcze przyczepę. Pomimo tego że konkurencja na tym rynku jest bardzo duża, a i rządowe działania nie ułatwiają życia, to jednak transportowe firmy całkiem dobrze się trzymają.

Największe z nich dysponują flotami liczącymi kilkaset pojazdów, i obsługują nie tylko krajowe przewozy, ale też trasy na całą Europę. Sporo na rynku działa również niedużych firemek, z reguły jednoosobowych, których właściciele sami będą kierowcami i sami świadczą usługi. W wielu przypadkach będą oni współpracować z większymi przewoźnikami i od nich otrzymują zlecenia na transporty, a część szuka samemu możliwości zarobku – zerknij Polscy kierowcy są naprawdę cenieni, dlatego też zagraniczne firmy chętnie z nimi współpracują.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z rozwojem ilości samochodów ciężarowych zwiększa się także sprzedaż naczep i liczba punktów zajmujących się ich serwisem. Przy tych samochodach bardzo ważną rzeczą jest niezawodność. Przypadkowa awaria w trasie to nie tylko parę dni, gdy pojazd nie zarabia na siebie, lecz również czasami konieczność wyrzucenia ładunku i problemy z odbiorcami – ubezpiecz swoją ciężarówkę. Z tego też powodu bardzo istotne będzie odpowiednie serwisowanie samochodów w porządnych warsztatach. W czasie nich powinno się także naprawiać wszystkie zauważone usterki, jakie mogą być w przyszłości źródłem kłopotów.

Dużym zainteresowaniem również się cieszą mobilne drogowe pomoce, które przyjeżdżają szybko na miejsce awarii i niekiedy od razu są w stanie naprawić pojazd.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim przypadku sprawdź odmienny polecany serwis przewozy autokarowe mazowieckie, który także zawiera interesujące materiały.

Dobrym zabezpieczeniem w przypadku, jak się zdarzą takie sytuacje są odpowiednio rozbudowane ubezpieczenia ciężarówek. Wybierając odpowiedni pakiet można dostać naprawdę duży zakres ochrony, co w wielu przypadkach może się bardzo przydać.

Twój samochód