October 5, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Zima to trudny okres dla samochodów– minusowa temperatura, ciężkie warunki drogowe i obfite opady. Właśnie dlatego gdy tylko nadejdzie wiosna, musimy odświeżyć samochód po zimie i przysposobić go na nowy sezon. Dzięki temu będzie on się lepiej prezentować, a my będziemy mogli cieszyć się z jazdy.

opony samochodowe

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą kwestią, o którą musimy się zatroszczyć, są odpowiednio dobrane opony samochodowe. Wymiana zimowych opon na letnie jest potrzebna – zapobiegnie ona zbyt szybkiemu zużyciu ogumienia, zapewni pewniejszą przyczepność do drogi, a także polepszy bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli mamy letnie opony samochodowe z ubiegłego sezonu, powinniśmy sprawdzić, czy nadają się one do kolejnego użycia- więcej pomocnych wskazówek.
Kluczowa jest w tym wypadku głębokość bieżnika – jest ona zbyt mała, warto przemyśleć kupno nowego kompletu opon. Poszukując nowych opon, opłaca się zwrócić uwagę na opony Nexen. Cechują się one bowiem szczególną wytrzymałością i niepodatnością na ścieranie, dzięki czemu z powodzeniem posłużą nam one na dłuższy czas.

Ta wskazówka ze strony zagwarantuje Ci to, że poznasz wiele bardzo użytecznych danych – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na tę sprawę.

Opony Nexen cechuje także idealna przyczepność, która zadba o to, by pojazd dobrze trzymał się drogi. Zmianę opon najlepiej jest wykonać w profesjonalnym warsztacie – wtedy mamy gwarancję, że są one najwyższej jakości oraz że zostały poprawnie założone.

Istotne jest również samo urządzenie naszego samochodu, a w sumie jego bagażnika. Należy zerknąć, czy nasz pojazd ma kompletną apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, jak również czy znajduje się w nim obowiązkowa kamizelka odblaskowa. Choć czynności te wydają się być oczywiste, dużo kierowców o nich nie pamięta. A trójkąt ostrzegawczy czy kamizelka odblaskowa mogą uratować nam zdrowie i życie- .

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to do zobaczenia są następne wątki na stronie, którą umieściliśmy pod podanym linkiem.

zielony samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatecznym krokiem przygotowującym samochód na wiosnę jest jego karoseria. Często wykorzystujemy kosztowne szampony i woski, a pojazd nadal jest matowy. Rozwiązanie tego problemu jest szczególnie łatwe – jest to woda demineralizowana. Ten praktyczny płyn ma wiele przeróżnych zastosowań, niewiele osób wie jednakże o tym, że woda demineralizowana skutecznie nabłyszczy lakier i sprawi, że pojazd zachowa piękny wygląd na dłużej.
Twój samochód