November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Coraz ładniejsza pogoda zachęca do wycieczek – nie tylko rowerowych, lecz również samochodowych czy motocyklowych. Zanim jednak wyruszymy w podróż, musimy właściwie przysposobić nasz pojazd tak, by był on w pełni sprawny i wyposażony do jazdy. Sprawi to, że będziemy mieć pewność, że podoła on przeróżnym warunkom pogodowym, a my będziemy mogli cieszyć się z przejażdżki.

samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Przysposabiając terenowy samochód (nasz odsyłacz) na sezon trzeba przede wszystkim zadbać o nowe opony 4×4. W przypadku samochodu napędzanego na 4 koła kluczowe jest, aby zakupić 4 identyczne opony 4×4. Dzięki temu bieżnik będzie zużywał się równomiernie, a części napędowe z powodzeniem posłużą nam na dłużej. W nieprawidłowy sposób wybrane ogumienie może zakończyć się poważnym, drogim do naprawy uszkodzeniem napędu, jak również automatycznej skrzyni biegów. Następną ważną decyzją jest to, czy nabywamy opony nowe czy bieżnikowane- opony bieżnikowane.

Z pewnością masz ochotę znać dodatkowe informacje tyczące się tego tematu. Jeśli zaintrygował Cię nasz najnowszy materiał, to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Jeżeli chodzi o opony bieżnikowane opinie kierowców są niejednoznaczne. W przypadku bieżnikowania opon najważniejsze jest to, żeby opony bazowe były całkiem bezawaryjne, a niezwykle często w czasie zakupu opon nie mamy takiej pewności. Jeśli jednak zdecydujemy się na ich kupienie i chcemy wybrać najbardziej profesjonalną firmę oferującą opony bieżnikowane opinie internautów powinny nam pomóc. Na blogach motoryzacyjnych znajdziemy mnóstwo recenzji osób, które korzystały z takich usług, dzięki czemu mogą nam poradzić najlepsze dla nas rozwiązanie.

samochód terenowy podczas jazdy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Jeżeli naszym hobby są motocykle, przygotowanie pojazdu do drogi jest dużo prostsze. Powinniśmy przejrzeć najistotniejsze układy pojazdu, czyli układ przeniesienia napędu, smarowania i hamowania. Jeśli te części są całkowicie sprawne, motocykl jest przygotowany do drogi. W przypadku motocykla trzeba jednak zadbać o stosowny strój kierowcy. Wygodna kurtka motocyklowa i pojemny plecak turystyczny stanowią tutaj najistotniejszą kwestię- informacje o kurktach motocyklowych. Kurtka motocyklowa zabezpieczy nas przed zimnem, a także nieco złagodzi ewentualny upadek. Plecak turystyczny z kolei może nam posłużyć do przewożenia najpotrzebniejszych przedmiotów, takich jak dokumenty, jedzenie czy woda.
Twój samochód