November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Jazda samochodem wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością za samego siebie i innych uczestników dróg. Czasem wystarczy nieduża nawet chwila rozkojarzenia czy co gorsza świadome złamanie przepisów, żeby stać się sprawcą wypadku. Niestety czasami kończy się on różnymi obrażeniami ciała, a jeżeli nawet nie, to pozostają uszkodzone pojazdy. I to najczęściej i poszkodowanego i sprawcy, bo nieduża nawet stłuczka może wymagać kosztownej naprawy.

Warsztat samochodowy

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie samochody projektuje się w taki sposób, żeby jak najlepiej chronić ludzi, lecz z kolei to może przyczynić się do poważniejszych uszkodzeń samego pojazdu, który ma przyjąć odpowiednio dużo energii w czasie zdarzenia. Jeżeli S-Performance Wrocław dołoży się do tego kosztowne części i zaawansowane rozwiązania, to nic dziwnego że nawet nieduże stłuczki na pierwszy rzut oka okazują się bardzo drogie w naprawieniu. Poszkodowanych w takich przypadkach ma ochraniać obowiązkowa polisa OC, z jakiej będzie wypłacane odszkodowanie niezbędne do naprawienia uszkodzonego pojazdu, sprawdź również tutaj.

Jeżeli komuś przydarzy się wypadek, to w pierwszej kolejności trzeba spisać oświadczenie o przyczynach wypadku lub wezwać policję, należy przy tym szczegółowo sprawdzić, czy drugi kierowca ma opłaconą polisę. Takie oświadczenie lub policyjny protokół jest wstępem do tego, że dochodzić od ubezpieczyciela należnej kwoty. Obecnie likwidacja szkód jest coraz bardziej sprawna i wygodna dla posiadaczy uszkodzonych pojazdów.

Przeważnie zgłoszenia można składać przez telefon, wtedy też można podać większość potrzebnych informacji. Jeżeli potrzebne będą oględziny, to duża ilość mobilnych rzeczoznawców w przeciągu kilku dni przyjedzie na miejsce i obejrzy dokładnie uszkodzone auto. Następne kilka dni będzie trwało przygotowanie dokumentów i akceptacja decyzji. Jeżeli ktoś chce się rozliczyć bezgotówkowo, to powinien jeszcze wcześniej znaleźć jakiś serwis samochodów francuskich, w jakim wykona naprawę i przedstawić jego wycenę do akceptacji.

Każda nasza witryna (https://aureus.pl/blog/koronawirus/) posiada tylko najciekawsze wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo, więc bez wahania kliknij również tu!

Natomiast jeżeli ktoś wybierze formę gotówkową, to po prostu odbiera pieniądze i we własnym zakresie będzie wszystko robił.

Twój samochód