March 31, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Według pewnego popularnego stwierdzenia, największa ilość wypadków ma miejsce we własnym mieszkaniu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych pomieszczeń jest łazienka, w której z uwagi na obecne tam okoliczności można bardzo łatwo się zwyczajnie poślizgnąć i przewrócić.

hybrydowy napęd

Autor: Falcon® Photography
Źródło: http://www.flickr.com

opony - odzwierciedlenie

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też, aby uniknąć tego typu zdarzeń, niezwykle modne są specjalne dywaniki.
Ich spodnia część może być wykonana z gumy, dzięki czemu bardzo wzrasta współczynnik tarcia, który ma duży wpływ na przesuwanie się dywanika po podłodze. Takie dywaniki przeciwślizgowe są zazwyczaj sprzedawane w zestawach złożonych ponadto z dwóch albo trzech części. Poza większym dywanikiem mającym rozmiar ok. 50x80cm, a który przeważnie umieszcza się pośrodku łazienki, taki komplet może zawierać ponadto nieduży okrągły element pod szczotkę sedesową oraz część zakładaną na deskę sedesową. Większość takich dywaników jest wyprodukowana z odpornych na wilgoć materiałów sztucznych. Posiadają one różnorodne barwy, które można bez najmniejszego kłopotu dopasować do wystroju łazienki. Na rynku są poza tym dywaniki antypoślizgowe wykonane z bawełny, jednak trochę przyjemniejsze w dotyku są te, do produkcji których zastosowano dzianinę futerkową.
Niezwykle zbliżonym rozwiązaniem są także maty antypoślizgowe.

Czy rozpatrywany wpis nie jest zajmujący? Jeśli tak uważasz, kliknij tutaj – zalecamy ten artykuł (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/2-osiowe), ponieważ przeczytasz w tamtym miejscu przyciągające oko artykuły.

Zależnie od danego wzorca, można by je wykorzystać na posadzce w jadalni albo w łazience. Są też takie, które mają zabezpieczać przed poślizgnięciem w brodziku czy w wannie.

Zarówno te, jak i podłogowe, mogą być sprzedawane wg konkretnych rozmiarów albo być cięte na jakiś wymagany przez odbiorcę wymiar.

Nie chcesz, aby ciekawe teksty Ci umknęły? Więc z pewnością spodoba Ci się moja witryna (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x6), na której możesz przeczytać świeże posty.

Dywaniki przeciwślizgowe natomiast są zazwyczaj oferowane w standardowych rozmiarach, np. 75×45 lub 100x70cm.

Twój samochód