October 5, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami każdy pojazd powinien być zarejestrowany i ubezpieczony. I to niezależnie od tego, w jakim jest stanie, czy nadaje się do jazdy a także czy ktokolwiek z niego jeszcze korzysta. Odstępstwo od tejże wytycznej stanowią czterokołowce zabytkowe – tu ciągłość ubezpieczenia nie jest postulowana.

Samochodu osobowego nie możesz wyrejestrować (chociażby tymczasowo) po czym postawić w garażu „na lepszy czas”. O ile nie chcemy płacić OC za „nieruchomość na kółkach”, zostaje jedynie samochód (test na prawo jazdy) sprzedać czy oddać do auto złom w Poznaniu.

Kasacja pojazdów

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej na związane z tym problemy napotykają właściciele samochodów, jakie zostały rozbite, zaś ubezpieczyciele sklasyfikowali stratę jako całościową. Jest tak dlatego, iż działające na naszym rynku firmy ubezpieczeniowe nie mają w zwyczaju absorbować się wrakami. Kiedy strata jest całkowita? W krajowym prawie nie ma definicji straty całkowitej. Z zapisów kodeksu cywilnego wypływa jednak, że w sytuacji, kiedy przywrócenie stanu dotychczasowego rzeczy jest niemożliwe lub wiąże się z nadmiernymi komplikacjami, zaspokojenie roszczeń poszkodowanego ogranicza się do wypłaty odszkodowania.

Jeśli użyta w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu (http://www.marexopony.pl/naprawa-hamulcow-wroclaw) inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

złomowanie pojazdów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pojazd nie prezentuje już żadnej wartości bądź chcemy się go pozbyć możliwie prędko, to najprostszym wyjściem jest oddanie go na auto złom Krosno – . Całe auta przyjmowane są z reguły bezpłatnie, a nierzadko jeżeli dostarczymy je tam własnym sumptem, możemy nawet liczyć na drobny bonus, dla przykładu w wysokości kilkuset złotych. Także w tym przypadku suma, jaką otrzymamy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontażu aut, do jakiej oddajemy pojazd, musi mieć upoważnienie wojewody do wydawania zaświadczeń o kasacji pojazdu. Ten dokument jest konieczny do wyrejestrowania pojazdu! Właściciel czterokołowca lub osoba przez niego upełnomocniona ma obowiązek pokazać do wglądu dowód osobisty, dowód rejestracyjny auta, kartę samochodu (o ile była wydana) lub zaświadczenie wystawione przez urząd komunikacji, jeżeli oryginalne zaświadczenia zaginęły. Czterokołowców oddanych do kasacja pojazdów Poznań nie można już ponownie zarejestrować, większość tego typu przedsiębiorstw rozbiera je na części, które później sprzedaje.
Twój samochód