November 28, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Każdy właściciel auta stara się, by jego samochód był sprawny i zarazem pewny. Dokonuje wiele regularnych badań technicznych pojazdu, regularnie wymienia w najwyższym stopniu narażone na uszkodzenia części jak i płyny lub oleje w silniku. Jednak nie będzie to wszystko co trzeba uczynić, by mieć pewność funkcjonalnego oraz pewnego auta. Podstawową rolę w bezpieczeństwie samochodów stanowią doskonale dobrane opony.

Samochód BMW 330ci

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu
W jakich punktach wyszukiwać odpowiednich opon, bo jak można zauważyć opony dobiera się do rodzaju samochodu, pory roku, odpowiednich wielkości felg jak i zastosowania. Co do pierwszych czynników nie ma większych wątpliwości, to do przeznaczenia trzeba napisać parę zdań.

Zatem na przeznaczenie składa się parę, dość ważnych elementów: maksymalna prędkości, z jaką jeździć będzie samochód, minimalna liczba pokonanych kilometrów (kiedy wykonuje się dużą liczbę kilometrów, wtedy trzeba dopasować opony wykonane z twardszego surowca, np. opony kleber) oraz tzw. dzielnik hałasu opony. W przypadku tirów czy pojazdów rolniczych ten współczynnik nie ma sporego znaczenia.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu tanie taxi Gdańsk następne treści. Trzeba wejść w podany link.

Sprawdź ceny: Jednak przy ekskluzywnych limuzynach czy samochodach typu kabriolet ów dzielnik będzie nadzwyczaj kluczowy. Nikt jadący kabrioletem bądź nadzwyczaj drogą limuzyną nie myśli przejmować się wyjątkowo głośnym szumem opon, jaki na dłuższej trasie będzie wyjątkowo męczący. Oponami, które uważane będą za jedne z cichych, czyli te w których współczynnik szumu będzie bardzo mały są opony pirelli. Więcej na

Opony te są tak ciche, z powodu tego, że do jej produkcji wykorzystano specjalnej mieszanki gumy, jaka jest o wiele miększa, niż ta używana w innych typach opon z tego segmentu. Odpowiedni wybór opon do auta oraz innych pojazdów będzie wyjątkowo trudnym zadaniem. Stąd też przy podejmowaniu owej decyzji dogodniej jest się poradzić fachowca. Na przykład, gdy kupujemy opony sklep musi pomóc nam w tym zadaniu. Przeważnie personel, jaki zajmuje się sprzedażą ogumienia do aut, posiada odpowiednią wiedzę jak i praktykę, żeby doradzić, jakie opony będą najlepsze.

Twój samochód