March 31, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Internet, giełda, komis – form sprzedaży używanych aut jest mnóstwo. Która jest najlepsza?
Zakup pojazdu używanego wiąże się z mnóstwem decyzji.

traktor

Autor: Lelou
Źródło: http://www.flickr.com
Pominiemy te związane z wyborem właściwego modelu, a popatrzymy na sam proces kupna – w którym miejscu najlepiej poszukiwać ofert oraz czy korzystniej zakupić wóz od prywatnej osoby, czy od firmy? Na te pytania nie ma absolutnej odpowiedzi. Kiedyś właściwie jedynym rozwiązaniem były samochodowe giełdy. Wszystko wskazuje jednakże na to, że czas giełd samochodowych skończył się nieodwracalnie. Popularnym kiedyś miejscem poszukiwań ofert były również profesjonalne czasopisma z ogłoszeniami. Jednak tę rolę na rynku mediów przejął nieomalże całkowicie net. W serwisach ogłoszeniowych odnajdziecie dziś setki tysięcy ofert.

Zainteresował Cię ten artykuł? Bardzo nam przyjemnie. Po istotne informacje (www.lpsp.pl/) przejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy rzetelne wiadomości.

Rzecz jasna, sieć to miejsce dobre wyłącznie do wyszperania ofert. Potem trzeba już opuścić świat wirtualny i udać się do sprzedawcy, aby ocenić wóz. W tym miejscu pojawia się kolejne pytanie: czy lepiej korzystać z prywatnych ofert, czy też komisowych? Co prawda, zakup samochodu w komisie daje większe szanse dochodzenia roszczeń, lecz najlepiej, jeśli przyłożycie odpowiednią wagę do przetestowania egzemplarza, bo proces egzekwowania swoich praw (nawet tych najbardziej ewidentnych) za każdym razem jest bardzo czasochłonny. Pamiętajmy, iż nie wszystkie ogłoszenia, które na pierwszy rzut oka zdają się świetną okazją, są godne zainteresowania. Co powinno nasilić czujność? Z pewnością bardzo niska cena.

Gdy cena czterokołowca wydaje się zbyt atrakcyjna, zastanówmy się, z jakiego powodu została obniżona. Jeżeli chcesz zainwestować w używany wóz, miejscem do jakiego powinieneś wpaść jest giełda pojazdów uszkodzonych.
Twój samochód