July 29, 2021

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
traktor
Internet, giełda, komis – form sprzedaży używanych aut jest mnóstwo. Która jest najlepsza?
Zakup pojazdu używanego wiąże się z mnóstwem decyzji.

traktor
Autor: Lelou
Źródło: http://www.flickr.com
Pominiemy te związane z wyborem właściwego modelu, a popatrzymy na sam proces kupna – w którym miejscu najlepiej poszukiwać ofert oraz czy korzystniej zakupić wóz od prywatnej osoby, czy od firmy? Na te pytania nie ma absolutnej odpowiedzi. Kiedyś właściwie jedynym rozwiązaniem były samochodowe giełdy. Wszystko wskazuje jednakże na to, że czas giełd samochodowych skończył się nieodwracalnie.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta strona z pewnością także jest godna polecenia.

Popularnym kiedyś miejscem poszukiwań ofert były również profesjonalne czasopisma z ogłoszeniami. Jednak tę rolę na rynku mediów przejął nieomalże całkowicie net. W serwisach ogłoszeniowych odnajdziecie dziś setki tysięcy ofert. Rzecz jasna, sieć to miejsce dobre wyłącznie do wyszperania ofert. Potem trzeba już opuścić świat wirtualny i udać się do sprzedawcy, aby ocenić wóz. W tym miejscu pojawia się kolejne pytanie: czy lepiej korzystać z prywatnych ofert, czy też komisowych? Co prawda, zakup samochodu w komisie daje większe szanse dochodzenia roszczeń, lecz najlepiej, jeśli przyłożycie odpowiednią wagę do przetestowania egzemplarza, bo proces egzekwowania swoich praw (nawet tych najbardziej ewidentnych) za każdym razem jest bardzo czasochłonny. Pamiętajmy, iż nie wszystkie ogłoszenia, które na pierwszy rzut oka zdają się świetną okazją, są godne zainteresowania.

Żywo zaintrygowała Cię zgłębiana w tym artykule tematyka? W takiej sytuacji śmiało kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w linku!

Co powinno nasilić czujność? Z pewnością bardzo niska cena.

Gdy cena czterokołowca wydaje się zbyt atrakcyjna, zastanówmy się, z jakiego powodu została obniżona. Jeżeli chcesz zainwestować w używany wóz, miejscem do jakiego powinieneś wpaść jest giełda pojazdów uszkodzonych.
Twój samochód