June 1, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Dobór właściwych opon do samochodu to wcale nie łatwa sprawa. Jeżeli nie masz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeśli opony Kormoran nie będą instalowane jako całość, to wypada mieć na uwadze, by nie montować opon o odmiennej budowie na jednej osi. W razie niepewności, skonsultuj się ze fachowcem w sferze ogumienia.

opony samochodowe

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowo przystosowane są wyjątkowym składnikiem samochodu mającym połączenie z podłożem, a przeto grają główną funkcję w kierowaniu, komforcie jazdy, hamowaniu i wielkości eksploatowanego paliwa. Rozmaite warunki jazdy nastręczają przeróżnej sylwetki opon. Nakładając opony Poznań o większej szerokości, otrzymasz większą sterowność pojazdu i poprawę dokładności kierowania na skrętach. Opony nisko profilowe z mniejszymi bokami mogą korygować stylistykę auta, ale będziesz w wyższym stopniu czuć wszelkie nierówności gruntu.

Z pewnością zauważysz również zmiany w hamowaniu, osiągach i zużytkowaniu paliwa. Dla osobistego bezpieczeństwa zestawiaj opony Kormoran o rozmiarze jak najbardziej zbliżonym do opon pierwszego wyposażenia pojazdu. Skonsultuj się ze ekspertem w celu harmonijnego doboru opon, felg i pozostałych koniecznych dodatków takich jak przepusty, pierścienie, dystanse, oraz śruby.Droga hamowania na zwilgotniałej nawierzchni wydłuża się trzykrotnie w porównaniu do drogi hamowania na powierzchni suchej. Dobre opony odpowiednio odprowadzają wodę dzięki systemowi rowków bieżnika.

Kliknij zamieszczony tutaj link kierujący do innego tego rodzaju opracowania – ono bez dwóch zdań też będzie dla Ciebie emocjonujące!

opona

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com
Opony zimowe oferują nadzwyczaj solidne właściwości na śniegu, oblodzonej powierzchni, również znaczny stan bezpieczeństwa i kontrolę prowadzenia w niskich temperaturach. W warunkach zimnych gwarantują lepsze cechy jezdne na śniegu i w warunkach terenowych ze względu na ich wzór bieżnika, zawartość mieszanki i konstrukcję. Ceny opon są zróżnicowane w zależności od ich jakości. Kupuj opony przynoszące optymalną przyczepność i trwałość, by jazda była komfortowa i bezpieczna. Z wyszukiwarką opon wyszukanie właściwej opony zajmie jedynie chwilę.
Twój samochód