March 30, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Ciągnik siodłowy jest to pojazd samochodowy transportowy, używany tylko do ciągnięcia innych pojazdów drogowych, takich które nie posiadają napędu własnego. Najczęściej ciągnie naczepy. Co trzeba wiedzieć o tym modelu auta?

Tir

Źródło: flickr.com
Elementem który pozwala na przyłączenie naczepy z ciągnikiem siodłowym jest siodło.

Podobnie ekscytujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem (http://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw), który jest tu!

To nie jest sztywne połączenie, lecz umożliwia na skręcanie naczepy względem ciągnika. Siodło jest nad tylną, jaka napędzana jest osią ciągnika. To powoduje, że określona część ciężaru naczepy jest tak przeniesiona. Dzięki takiemu właśnie połączeniu ciągnika z naczepą, takie zespoły, mimo znacznej długości umożliwiają zachować dość nieduży promień skrętu.

Odsyłam tutaj:

Ciągniki siodłowe są dosyć często używane w transporcie, a to z tego powodu, iż posiadają sporo zalet w stosunku do standardowych ciężarówek. Mogą przewozić większe obciążenia, dzięki sposobom rozłożenia ciężaru na więcej osi. Powodują mniej kłopotów przy manewrowaniu niż auta ciężarowe z przyczepą o tej samej długości.

Zestawy takiego rodzaju są dosyć uniwersalne, ponieważ przykładowo do jego ciągnika możemy przyłączać różnorodnego modelu naczepy, jakie są przeznaczone do przewozu różnorodnych ładunków. Jest to niezwykle korzystne przede wszystkim z powodów ekonomicznych. Najbardziej to obrazuje tego rodzaju sytuacja, że w razie potrzeby zamiast zakupu następnego samochodu z odpowiednim nadwoziem, korzystniej po prostu kupić naczepę.

Tymczasem zaczepienie oraz odczepienie naczepy od ciągnika nie zabiera dużo czasu. Dodatkowo, części do przyczep są korzystniejsze cenowo niż części do samochodów ciężarowych, a ma to znaczenie w sytuacji, jak coś się popsuje. Nie jesteśmy także zmuszeni, aby zakupować nowy ciągnik siodłowy, ponieważ dostępne są używane ciągniki siodłowe . Jest faktycznie dużo tego typu ofert i co istotne prezentują bardzo wysoką jakość.

Tego typu ciągniki są solidne przez wiele lat, tak więc nie ma strachu, gdy kupujemy używany model. Możemy być pewni, że nabycie używanego ciągnika będzie bardziej korzystnie niż inwestowanie w zaawansowaną flotę ciężarówek. Tak to pojmując warto to bardzo dobrze przemyśleć, aby wybrać rozwiązanie jak najbardziej korzystne finansowo. Niedobra decyzja bowiem będzie nas kosztować za dużo.

Twój samochód