March 30, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Bez cienia wątpliwości obecna sytuacja branżowa w RP nie może napawać optymizmem. Firmy mają coraz większe trudności ze zdobyciem klientów.

Kolorowa ciężarówka

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci nie mają pracy, hiperinflacja powoduje, że potencjalni klienci coraz mniej zarabiają. Wobec tego firmy poszukują oszczędności na każdym kroku. Wiele z nich jest zobligowanych do zmniejszenia pensji pracowniczych.Redukcja kosztów obejmuje dodatkowo inne płaszczyzny. Transport jest jedną z nich. I w współczesnej sytuacji także dość drogą, ponieważ ceny paliwa utrzymują się wciąż na zbyt wysokim poziomie, jak na warunki polskie. W wielu przypadkach dowóz wyrobów na czas jest kluczowym aspektem rozwijania danego biznesu. Czynienie oszczędności na transporcie może okazać się nierentowne, bo niesprawne samochody nie dowiozą na czas danego produktu czy towaru. Czy więc należy nabyć nowe naczepy, a może bardziej opłaca się je wynająć?

Nabycie nowych naczep wydaje się właściwym posunięciem, jeśli faktycznie firma ma bardzo duże potrzeby transportowe. Zakup nowych samochodów dostawczych zapewnia gwarancję tego, że będą służyły przez długi czas. Dzięki sprawnym samochodom dostawczym i naczepom ma się gwarancję, że wyroby dojadą na czas i odbiorca będzie usatysfakcjonowany. A umowa zostanie dotrzymana. Kupno nowego sprzętu posiada jednakże pewną wadę. Jest nią niewątpliwie wysoka cena. Oczywiście w czasie kryzysu

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

należałoby dbać o to, aby korzystać z nowych naczep i aut dostawczych, które gwarantują niską awaryjność. Ale czy od razu należy zakupić nowe? Wynajem dzierżawa naczep (wynajem naczep ciężarowych) wydaje się rzetelnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim dlatego, że nie cały czas istnieje wymóg, żeby dana naczepa była własnością biznesu, gdyż na przykład firma nie ma aż tak dużych zapotrzebowań transportowych. Kolejnym plusem wynajęcia jest niższa cena. Można zakupić bardzo dobre naczepy, profesjonalnych wytwórców po niższych cenach. Dzierżawa naczep (dzierżawa naczep ciężarowych) jest korzystna jeszcze z innej przyczyny: można otrzymać pomoc w wyborze najlepszego środka transportu, zostać objętym obsługą serwisową, oraz mieć zagwarantowaną wymianę opon zimowych i letnich, a także szybkie usunięcie wszelkich usterek. Firmy wynajmujące są obecnie bardzo profesjonalne.
Twój samochód