March 30, 2023

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Użytkowanie samochodu wiąże się z koniecznością przeprowadzania rozmaitych czynności w serwisie. Każdy pojazd będzie miał wyznaczoną przez wytwórcę częstotliwość zmiany pewnych części i powinno się tego przestrzegać najlepiej jak się da. W przypadku niektórych elementów zbyt długie czekanie może się zakończyć poważną awarią i koniecznością przeznaczenia dużych pieniędzy na naprawę.

Z tego też powodu nie należy robić tu zbytnich oszczędności, zwłaszcza że często wymienienie jakiejś rzeczy to koszt niecałych stu złotych. Tak będzie w przypadku silnikowego oleju, filtrów czy wycieraczek – ich wymiana nie będzie kosztować jakiś wielkich sum, a zaniedbania mogą być niezwykle kosztowne – zerknij na ofertę IOW Trade. Naprawa silnika po uszkodzeniu wtrysków czy zatarciu to rzeczywiście duży wydatek, na tyle duży że niekiedy się po prostu nie będzie opłacało.

Taka tematyka jest dla niektórych osób dość kontrowersyjna. Jeżeli chcesz poznać inne zdania na analizowane tu zagadnienie, to poznaj więcej na ten temat (https://gmsystem.pl/blog/jak-zamieniac-modele-gruboscienne-na-cienkoscienne-i-rozwijac-obiekty-nierozwijalne-w-solid-edge-st7/)!

Z tego też powodu po kupnie auta należy się dowiedzieć, jak będzie wyglądać kwestia koniecznych do wykonania czynności serwisowych. I bezwzględnie pilnować tych zaleceń, zwłaszcza jeśli chodzi i elementy mające wpływ na żywotność silnika.

filtr

Autor: Sunny
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najistotniejszych elementów, które należy systematycznie wymieniać, są filtry paliwa, szczególnie w najnowocześniejszych silnikach diesla jest to ogromnie ważne. Filtry te odpowiedzialne są za czyszczenie paliwa ze wszystkich zanieczyszczeń, jakie mogą uszkodzić niezwykle precyzyjny układ wtryskowy – kliknij tutaj. W zależności od rodzaju samochodu wymianę filtrów należy przeprowadzać co dwadzieścia-trzydzieści tysięcy kilometrów, lecz w przypadku rzadszej jazdy zaleca się, żeby to robić co roku.

Filtry powinno się zmieniać przed nadejściem zimy, bo wtedy właśnie zatrzymuje się w nich dużo wody, parafiny i pozostałych brudów. Duże znaczenie dla żywotności silnika będą również mieć filtry powietrza. One również wymagają regularnej wymiany, tu jednak należy się trzymać reguły, że co rok zakłada się nowy. Jest to ważne zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jednak powietrze samo w sobie ma dużo więcej zanieczyszczeń, więc niebezpieczeństwo uszkodzenia silnika z tego powodu będzie dużo większe.
Twój samochód