January 25, 2022

Moto-wiedza przydatna każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją.
Coraz więcej polskich kierowców wyrusza na jazdę po trasach międzynarodowych, które oferują wysokie i łatwe zarobki. W tym wypadku musimy się jednakże liczyć z faktem, że każda awaria samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co należy zwrócić uwagę w wypadku usterki tira poza granicami kraju?

akt - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Poza granicami kraju awaria nawet tak niewielkiej części jak chłodnica czy sprzęgło może stać się problemem trudnym do pokonania. Znajdujemy się w obcym państwie, nie znamy tu żadnych godnych polecenia serwisantów, najczęściej też nie znamy obcego języka – jak możemy się zachować w takim przypadku? Ostatnio wiele krajowych serwisów samochodowych wprowadziło nową opcję, którą stanowi mobilna naprawa samochodów ciężarowych – . Serwisy te posiadają swoje placówki serwisowe w państwach europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez kierowców polskich, m.in. we Niemczech, Francji i Belgii. Jeżeli mamy wykupione usługi takiego serwisu możemy po nich zadzwonić w wypadku awarii i w ciągu kilku godzin przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu znajdzie i zlikwiduje trudność, a w razie większej usterki odprowadzi samochód do najbliższego serwisu. Istotny jest tutaj fakt, że zajmuje się nami filia uprzednio sprawdzonej przez nas firmy, a więc nie musimy się martwić o to, że jakiś niesprawdzony serwisant w obcym kraju pogorszy stan techniczny naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir – większość napraw wykonuje na miejscu, bez konieczności holowania samochodu do serwisu.

Prezentowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis produkty bhp, a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które również będą interesujące.

Dzięki temu koszty usługi będą tańsze, a jednocześnie problem zostanie rozwiązany w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót na trasę i zapobiegnie powstaniu niekorzystnych opóźnień w dostawie przewożonych towarów.

Każda naprawa (s-performance – czyszczenie dpf wrocław) samochodów ciężarowych wiąże się z dużymi kosztami. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że firmy sprzedające mobilne usługi tego rodzaju poza granicami Polski także mają wysokie stawki za wykonanie pracy. W tym wypadku powinniśmy jednak wziąć pod uwagę fakt, że problem jest pokonywany w bardzo krótkim czasie – a w zawodzie kierowcy czas odgrywa niezwykle ważną rolę.

Twój samochód